Jump to content

pravo na nasljedstvo


Anci1985

Preporučene objave

Postovani,

s ocem ne razgovaram nekoliko godina. mama i ja zivimo u stanu koji smo kupili sami. znam da otac ima imovine na ugljanu te jos jedan stan u gradu. kakva su moja prava po pitanju nasljedstva i kako mogu doznati koliko tocno ima imovine na ugljanu? dali mogu otici na katastar traziti da mi izvuke cestice bez njegova znanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi kao potomak ste u prvom nasljednom redu zajedno sa suprugom tj. Vašom majkom (akonisu rastavljeni).

 

Možete dobiti (kao i svatko drugi jer su te knjige javne knjige)i na katastru i na zemljišnoknjižnom odjelu Općinskog suda gdje se nekretnina nalazi dokumente iz kojih je vidljiva imovina Vašeg oca.

 

Katastar izdaje Posjedovni list (PL)-dokaz o posjedu, ne o vlasništvu.

 

ZK odjel suda ( popularno gruntovnica) izdaje Zemljišnoknjižni izvadak (ZK IZVADAK)- dokaz o posjedu i o vlasništvu,ali i o teretima na nekretnini.

 

Trebali bi imati barem neki podatak sa sobom o tim nekretninama (ime,prezime vlasnika ,adresa nekretnine ,zk. čestica i kat.općina).

 

Za izdavanje tih dokumenata plaćate pristojbe u obliku biljega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija