Jump to content

nasljedstvo sa teretom


LINDAM

Preporučene objave

Poštovani,

 

roditelji su mi razvedeni vec godinama, a sa tatom nikad nisam ni imala bilo kakav kontakt. nedavno sam doznala preko katastarskog dokumenta da posjeduje poljoprivredna zemljista sa teretom prema kreditnoj zadruzi. u slucaju očeve smrti i mog nasljedivanja tog zemljista, da li nasljedujem i njegove dugove (za koje sam 100% sigurna da ih nece vratiti jer je neradnik, neodgovorna osoba koja tvrdi da nema novaca cijeli život!!)

ako je na ovo pozitivan odgovor, moje pitanje je na koji nacin se ja mogu odreci tog nasljedstva? da li je moguce da se i pravno odreknem svog oca?

hvala unaprijed

 

L.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete se pravno odreći oca.

Nasljednik odgovara za dugove ostavitelja, do visine nasljeđenog dijela.

Na ostavinskoj raspravi nakon njegove smrti, date izjavu kojom izjavljujete da se odričete nasljedstva koje vam po zakonu pripada iza pok. oca, te nećete ni postati njegov nasljednik.

Njega nasljeđuju ostali zakonski nasljednici. Ako nema drugih zakonskih nasljednica, tada će se raditi o ošasnoj imovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija