Jump to content

vanbračna zajednica-dugovi


verusa

Preporučene objave

Molim pomoć!

Pokušat ću biti što preciznija kako bi dobila točniji odgovor.U vanbračnoj zajednici živimo 24 godine sa njegovom mamom i mojom kćerkom iz prvog braka.U toj zajednici prihod je imala njegova mama u vidu male mirovine,za kćer sam dobivala alimentaciju i ja sam imala plaću.On nije radio u tih 24 godine valjda ni 2 godine.Prihod je imao samo godinu dana dok je bio na ratištu i nije stekao uvjete za bilo kakvu mirovinu.Kupili smo stan po pola i nastavili zajednički život svi zajedno.Mama mu se razboljela i nije bila u stanju raspolagati sa mirovinom te je on preuzeo novce koje je otprilike više od pola potrošio na cigarete i alkohol, i dao bi mi siću (oko700 kn) za njega i mamu za hranu i režije.U to vrijeme izgovor zašto ne radi bio je da mora brinuti o mami.Kad sam ja došla s posla mama je bila moja briga, a posebno njezina osobna higijena )bila je u krevetu)Ja sam jedno vrijeme radila i na dva posla da možemo podmirivati velike račune za čiju visinu je uvelike on bio zaslužan.Tu je počelo moje zaduživanje.U tom periodu u podjeli imovine sa bratom prodao je zemlju i kupio vikend objekat i svima pričao da je i moja polovica.Ja naivka dizala sam kredite na kartice i ulagala u uređenje i odlaske tamo.Prije godinu dana mama mu je umrla i s njom je otišao i dio prihoda.Ja sam molila da mi dozvoli da dignem hipotekarni kredit na stan da sve kredite svedem u ratu koju bi mogla plaćati što mi nije dozvolio.Slijedi mi ovrha od banke na tekući račun, a vjerujem uskoro i na stan.Nakon svega molim ga da probamo zamijeniti stan za manji i razlikom podmirimo dugove i tu je bio kraj kad je izjavio:"To su tvoji krediti, ja nemam dugova.Ako prodaješ stan ja želim iznos u kešu (koji je veći nego što je polovica vrijednosti stana)". On je i dalje u stanu i troši a ništa ne daje. I tu slijedi moje pitanje:

1. Da li su dugovi po kreditnim karticama zajednički s obzirom da nema prihoda ili samo od nositelja kartice?

2.Kako se u vanbračnoj zajednici mogu zaštititi od njegovog neplaćanja režija jer mi prijete isključenja zbog nemogućnosti plaćanja za oboje?.

3.Da li ja mogu tražiti nadoknadu troškova proizašlih iz obmane da je pola vikendice moje?

Unaprijed se zahvaljujem nekom tko ima barem koji odgovor na moje pitanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija