Jump to content

kako do svoje imovine


jadrana

Preporučene objave

Prije 15 godina, po smrti oca, naš šestero braće i sestara, kao i majka, prihvatili smo oporuku kojom je otac majku odredio kao doživotnog korisnika cijele imovine (obiteljska kuća, stolarska radiona i okućnica) bez prava darivanja ili prodaje, a nas šestero, vlasnicima jednakog udjela cjelokupne imovine, kako smo i uknjiženi. Međutim, jedan brat, koji je živio sa mamom, ne njoj na pomoć, već obrnuto, i drugi, koji ima svoj stan na katu kuće, potpuno su se raširili po cijeloj kući, i prisvojili sve za sebe. Sestra i ja smo im dale do znanja da naš dio moraju isplatiti ako žele i dalje taj prostor koristiti, no, oni to ignoriraju, da li zbog nemogućnosti isplate, ili pak vjerujući da im mi ništa ne možemo. Zanima me, da bismo došle do našeg dijela imovine, ili do novčanog iznosa, što moramo sestra i ja učiniti, odnosno, moramo li pokrenuti sudski postupak i tko snosi, u tom slučaju, troškove istog. Također me zanima, možemo li tražiti, ako ne može doći do nekog međusobno dogovora, da se kompletna etaža, i kuće i radione prodaju i novac podjeli na nas šestero. Zahvaljujem na svakom savjetu i pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija