Jump to content

status Hrvatskog Dragovoljca


crnachr

Preporučene objave

imam jedno pitanje, a vezano je za status Hr.Dragovoljca iz domovinskog rata,,ak ima tko je dobro upućen u ovo!!!!

 

Naime 1991 godine sam bio pripadnik rezervne policije u Zagrebu,, odnosno 15.01.1991 godine mi je i izdana službena legitimacija od strane Ministarstva unutarnjih poslova u Zagrebu,,tek naknadno od kolovoza pa do listopada sam bio angažiran na podrjuču Sisačko-Moslavačke Županije,,Sunja,Komarevo,Pokupsko... i za to imam potvrdu izdanu od strane Mup-a. Pošto je za status Hr.Dragovoljca potrebno punih 100 dana znaći nedostaje mi nekih 25 dana da bih taj status i dobio. Da li ima neko saznanja da ta iskaznica koja je izdana 15.01.1991 ima vjerodostojnost kao dokument kojim bi mogao ostvariti status Hr.Dragovoljca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

crnachr je napisao:

imam jedno pitanje, a vezano je za status Hr.Dragovoljca iz domovinskog rata,,ak ima tko je dobro upućen u ovo!!!!

 

Naime 1991 godine sam bio pripadnik rezervne policije u Zagrebu,, odnosno 15.01.1991 godine mi je i izdana službena legitimacija od strane Ministarstva unutarnjih poslova u Zagrebu,,tek naknadno od kolovoza pa do listopada sam bio angažiran na podrjuču Sisačko-Moslavačke Županije,,Sunja,Komarevo,Pokupsko... i za to imam potvrdu izdanu od strane Mup-a. Pošto je za status Hr.Dragovoljca potrebno punih 100 dana znaći nedostaje mi nekih 25 dana da bih taj status i dobio. Da li ima neko saznanja da ta iskaznica koja je izdana 15.01.1991 ima vjerodostojnost kao dokument kojim bi mogao ostvariti status Hr.Dragovoljca...

-----------------------------------------------------------

Poštovani kolega, ako ti je iskaznica izdana sa gore navedenim datumom i potpisana od načelnika PP u Zgb.rezervnog sastava policije, jer pretpostavljam da nisi bio zaposlen u istoj onoj miliciji,tvoja iskaznica je važeći dokument kojom uz osobnu iskaznicu dokazuješ da si pripadao od tog datuma rezervnom sastavu policije koja je tada bila jedina na koju se je moglo osloniti u borbi za samostalnu RH.Dakle morao bi biti u evidenciji određene PP

i time automatski steći naziv Hrvatskog dragovljca DR-a.Jasno ko dan, ako naravno nisi dezertirao do kolovoza 1991. god.Dakle morao si biti u postrojbi PP koja ti je i izdala iskaznicu.Važan ti je i ratni put, nezaboravi to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno hvala na odgovoru,sad imam malo jasniju sliku o tom pitanju,,jer iskreno malo ljudi ima neke informacije o tom statusu jer ta iskaznica je u nekoj funkciji ništavnosti a s druge strane ima vrijednost po pitanju statusa Hrv.Dragovoljca samo čini mi se da to Mup koji je izdao tu iskaznicu sad ju ne priznaje!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija