Jump to content

Ugovor o doživotnom uzdržavanju,dali je suglasnog oca potrebna?


bubbaloo

Preporučene objave

pozdrav svima

 

trebao bih hitno pomoć.

 

moja majka kupuje nekretninu, kuću, i napravila bi i ugovor o doživotnom uzdržavanju, tj da ja nakon smrti postanem vlasnik.

 

e sad pošto će nekretnina glasit na moju majku, dali je usprkos tome potrebna suglasnost moga oca u tom ugovoru,zbog bračne stečevine, nije problem al eto da znam,

 

sad koliko nakon potpisivanja kupoprodajnog ugovora je moguće napravit ugovor o uzdržavanje, tek kad moja majka bude upisana u zemljišne knjige, ili može i na osnovu kupoprodajnog ugovora.papiri su čisti ali kad smo već kod bilježnika, da sredimo sve odjedanput

 

i još jedno pitanjce, pošto moj otac ima sina iz prvog braka a i moja majka, dali oni imaju ikakvo pravo na tu nekretninu, nužni dio il sl. pošto ću se ja moći tek nakon smrti upisati kao vlasnik, dakle nakon ostavinske rasprave itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Kad majka upise svoje pravo vlasnistva,moze istog momenta sklopiti ugovor o doz.izdrzavanju sa vama.U ugovoru je pozeljno da i otac bude ugovarac pored majke,jer je ocigledno da bi se radilo o bracnoj stecevini.Ugovor o doz.izdrzavanju iskljucuje ostale nasljednike iz nasljedjivanja konkretne imovine obuhvacene ugovorom pa i pravo na nuzni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija