Jump to content

Podjela zemlje i poticaji


Anitam

Preporučene objave

Poštovani,

 

moj tata je ostavinskom raspravom svojih roditelja dobio u nasljedstvo 1 jutar zemlje oranice koja se nalazi u jednom komadu ukupne površine zemlje od 6 jutara. Molim Vas da mi odgovorite na dva pitanja:

1. Da li moj otac mora prenijete dio zemlje od 1 jutar na sebe da bi njegov brat koji je vlasnik preostalog komada zemlje od 6 jutara, dobio poticaj od države?

2. Ako da, kome da se obratimo za izmjeru i prenošenje i koliko bi taj postupak mogao koštati?

 

Najljepše zahvaljujem na odgovoru.

 

Srdanač pozdrav,

Anita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Vaš otac je postao SUVLASNIK CIJELE parcele s vašim stricem.

 

Nije moguće sada oranicu pravno podijeliti na to koje je jutro čije.

 

Svaki od njih je suvlasnik u cijeloj nekretnini u nekom dijelu. Možda je vaš otac suvlasnik u 1/6 (1 jutro od ukupno 6 jutara). Taj omjer bi trebao biti naveden u rješ. o nasljeđ.

 

Treba provesti rješenje o nasljeđivanju u zem.knjigama tj. izvršiti uknjižbu prava vlasništva s ostavitelja na sinove, pa onda provesti diobni postupak za tu parcelu (ako cijela glasi kao 1 zemljišnoknjižna čestica).

 

Dakle, diobni postupak: da se 1 zk čestica podijeli na 2 zk čestice pri čemu će svaki od suvlasnika postati samovlasnik svoje zk čestice, time će moći dobiti poticaj samo za svoju parcelu tj. zk česticu koja će se tek formirati iz ove velike sadašnje.

 

Trebat ćete pomoć odvjetnika i geodeta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija