Jump to content

Kleveta/Uvreda i krivokletstvo kao protuoptužba


d1986

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Koristeći anonimni Facebook profil iznosio sam činjenice o jednom poslodavcu.

 

Radi se o sljedećem:

- neisplata plaća (dokazivo, u lokalnoj sredini opće poznata stvar)

- vanbračno djete sa djelatnicom (dokazivo, poznato određenom krugu ljudi)

- blokirnanje određenih projekata zbog dugovanja (dokazivo, manje poznata stvar, ali također istina)

- porezni dugovi (dokazivo)

- kršenje radnog prava (neki djelatnici doslovno ne znaju kako izgledaju platne liste)

 

Dotični je nakon svega podivljao i počeo spominjati sudski progon.

 

Pošto je sve što sam napisao istina koju je jednostavno dokazati tužbe za klevetu se ne bojim.

 

Zanima me što je sa tužbama za uvredu? Da li netko ima pravo podići tužbu za uvredu protiv nepoznatog počinitelja samo zbog toga što je istina javno obznanjena?

 

Sve što sam anonimno napisao lako je dokazivo i u slučaju da se podigne tužba protiv nepoznatog počinitelja osobno bih otišao u najbližu policijsku postaju predstaviti se i objasniti cijelu situaciju.

 

Ono što me zanima je sljedeće:

1. Pošto su sve moje tvrnje istinite, da li me dotični ima na osnovu čega sudski goniti?

2. Ako me se prijavi za klevetu i/ili uvredu koju na nisam počinio i dokaže se da sam prijavljen samo zbog revolta dotičnog, da li je to krivokletstvo i mogu li na sve odgovoriti protutužbom?

 

Isprika zbog podužeg posta. Htio sam biti detaljniji kako biste imali na temelju čega donositi zaključke :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija