Jump to content

legalizacija objekta već ucrtanog u katastar, hitno molim neki odgovor!!


bubbaloo

Preporučene objave

pozdrav svima,

hitno mi je potrabna pomoć, izgleda da sam se uvalio do grla u ....

kupio sam kuću, čisto vlasništvo, sve je upisano i u katastar i u gruntovnicu, sve ucrtano u katastar.

međutim šok je bio u gruntovnici di su mi rekli da nema veze kaj je kuća upšisana i ucrtana ona mora bit legalizirana.

građevinsku dozvolu za kuću imam al je još iz 1955 dakle ne vrijedi, nego se mora tražit nova.

sva sreća da je izgrađena prije 1968 tako da sam mislio da je s time stvar riješena.

međutim iza kuće je garaža koja je izgrađena 1985.godine i tu počinje problem. iako je i ta garaža ucrtana u katastar i upisana i u posjedovni i u vlasnički list, kao ona mora bit legalizirana.

 

niko mi zapravo nezna reći kako je garaža uopće upisana u vlasnički i posjedovni list, kao pa snimljeno je iz aviona,ali snimanje je bilo prije 1968. godine nije valjda još bilo snimanja i nakon?

 

u uvjerenju od katastra kojeg sam dobio piše slijedeće

 

uvjerenje

da je građevina evidentirana u katastarskom operatu katastarske općine xxx na katastarskoj čestici broj XY prije 15. veljače 1968. godine.Tlocrtna površina evidentirane građevine iskazana u posjedovnom listu broj XY katastarske općine XXX i iznosi stambena zgrada XXX m2 .uvidom u katastarski plan broj XXX katastarske općine XXX razvidno je da je današnji tlocrtni prikaz građevine drugačiji od tlocrtnog prikaza građevine koji je bio evidentiran prije 15.veljače 1968. godine.Gospodarska zgrada u površini 32 m2 evidentirana je 1985. godine.

 

dakloe po referentu iz gruntovnice što se tiče kuće tu nema problem samo ta garaža, koja mora bit legalizirana.ili da ima građevinsku dozvolu.

 

bivša vlasnica koja je naslijedila tu kuću nema građevinsku za garažu,možda je i postojala ali ju nema.

 

malo sam se previše raspisao,al sad pitanje isto, što mi je činiti, kako je moguće da je garaža ucrtana uopće ako nema građevinske dozvole, ili ju je 1985. godine definitivno morala imat. di se to može dobit.

 

i najviše me brine šta je lik iz gruntovnice rekao da ja nisam vlasnik i da je moj kupoprodaqjni ugovor zapravo bezvrijedan??recite mi da to nije istina

 

 

 

 

 

:-o:-(:-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija