Jump to content

naplata štete (vozilo nije bilo osigurano)


jelena001

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molim Vaš savjet.....

 

prije nekoliko godina dogodila se prometna nesreća, na način da je vozač udario pješakinju na obilježenom pješačkom prijelazu.... policija je utvrdila kako vozač nije vlasnik vozila kojem je udario pješaka, a da vozilo nije imalo obvezno osiguranje....

 

nastale su teške tjelesne ozljede, te je pješakinja zadržana u bolnici duže vrijeme .....

 

tada je nastao problem jer se NE MOŽE NAPLATITI odšteta za duševne boli odnosno nanese teške ozljede prilikom prometne nesreće od strane osiguranja, jer spomenuto vozilo nije bilo osigurano......... !!!..... podigla se privatna tužba protiv vozača, ali do dana današnjeg nije se uspjela naplatiti tražena naknada.........

 

postoji li kakva agencija, fond ili bilo što drugo......koja se bavi takvim stvarima............ovog tipa (vozilo bez osiguranja).....čuo sam da navodno ima nešto u Zagrebu, koji se bave baš takvih stvarima....

 

 

molim da mi odgovorite, hvala :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam nekih nedoumica. Prošle godine 24.11.2010. istekla je registracija vozila i osiguranje, s obzirom da nismo bili pri novcu otišli smo u policiju i potpisali izjavu za cuvanje registracijski pločica i platili što treba. Poslije toga 14.12.2010 , otišli smo taj dan na tehnički pregled vozila, platili osiguranje i sve što treba u policiji. I sad dolazi do neke nejasnoce. U prometnoj dozvoli stoji da valjanost prometne dozvlje istiće 24.11.2011. a u osiguranju stoji da osiguranje vozila istiće 14.12.2011. Jer je 14.12.2010. počinje osiguranje jer je tad dan sve obavljeno, u osiguravajucoj kući, hak-u i u policiji. Meni sutra istiće valjanost prometne dozvole a sam i tim i registracija vozila a osiguranje ne, tek 14.12.2011. A kad je službenik pisao datum na prometnoj pitala sam ga zašto 23.11.2010. kad je danas 14.12.2010 obavljen teh. pregled,osiguranje i to što kod vas treba u policiji, zasto taj datum ne stoji a ne 23.11.2011? Zato je stavio u prometnoj dozvoli dva datuma 14.12.2010 i zadnji datum 23.11.2011.?? Službenik mi je rekao da to tako mora biti. Tko je grešku napravio, osiguravajuča kuća ili službenik u policiji? Ja samo znam da sam platila osiguranje 20-ak dana više nego što sam trebala, platila sam tu razliku 23.11 do 14.12?? Unaprijed zahvalna za odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija