Jump to content

Mirovina za policijsku sl. osobu?


p3tar

Preporučene objave

Ako netko može natuknuti koja bi mirovina bila povoljnija:

 

Prva verzija:

 

Koja mirovina bi bila za policijsku službenu osobu sa 21.godinom radnog staža, odnosno 34g. sa beneficiranim radnim stažom prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz domovinskog rata, sa priznatom profesionalnom nesposobnošću za rad u omjeru 20% rat i 80% mir, status HRVI 20%, dragovoljac domovinskog rata, zvanje policijski narednik, neto plaća 6000-7000kn a sve to priznato po rješenju HZMO od 19.5.2010.

 

Druga verzija:

 

Policijsku službenu osobu, isti staž sa priznatom profesionalnom nesposobnošću za rad po rješenju HZMO od 26.11.2009. prema Zakonu o djelatnim vojnim osobama i ovlaštenim službenim osobama (DVO i OSO)

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema prvoj verziji bi imao odprilike oko 3300 kuna (tu negdje, tamo-vamo, naravno, ako, s obzirom da si po zvanju pol. narednik trebao bi dobiti čin satnika zbog statusa HRVI).

 

Međutim kad bi nastavio sa liječenjem i ako bi došlo do pogoršanja bolesti postoji mogućnost nakon recimo godinu dana ići na novu procjenu radne sposobnosti i eventualno dobiti opću nesposobnost i samim tim 20-25 posto veću mirovinu.

 

Naravno, ako ova recesija ne uzme maha i ako ne dođe do nekih nezgodnih izmjena zakona na štetu branitelja (što me ni malo ne bi čudilo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mrljavac je napisao:

Prema prvoj verziji bi imao odprilike oko 3300 kuna (tu negdje, tamo-vamo, naravno, ako, s obzirom da si po zvanju pol. narednik trebao bi dobiti čin satnika zbog statusa HRVI).

 

Međutim kad bi nastavio sa liječenjem i ako bi došlo do pogoršanja bolesti postoji mogućnost nakon recimo godinu dana ići na novu procjenu radne sposobnosti i eventualno dobiti opću nesposobnost i samim tim 20-25 posto veću mirovinu.

 

Naravno, ako ova recesija ne uzme maha i ako ne dođe do nekih nezgodnih izmjena zakona na štetu branitelja (što me ni malo ne bi čudilo).

 

Nešto mi nije jasno.

U mirovini od 01.01.2001. OSO ,profesionalna, a nakon 2 god. opća. Radno mjesto šefa smjene ( narednik) Rješenjem dobio čin višeg pol.narednika 2005. a HRVI trajno 30/70 pravomočno 2009. Bilo prije 20% privremeno... da bi kako sam naveo dobio trajno 30% rat, 70% civilno 2009.god.

 

Nije mi jasan čin satnika? Da li sada imam pravo na nevedeni čin temeljem gore opisanog? Ako imam, kako postupiti?

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A koji vojni čin ste dobili prilikom odlaska u mirovinu 2001. godine?

 

Napisali ste da imate zvanje višeg policijskog narednika ali niste napisali koji ste dobili vojni čin.

 

Pogledajte u rješenja HZMO o umirovljenju.

Vjerojatno tamo piše.

 

Sada i unazad nekoliko godina se prema pripadnicima MUP-a (OSO - HRVI) koji odlaze u invalidsku braniteljsku mirovinu (ako direktno odlaze u mirovinu iz službe u MUP-u), postupa u skladu sa Pravilniku o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda (mijenjali su se 2005. i 2006. godine), a rješenje o zvanju u HZMO se šalje službeno tj. dopisom.

 

Ako vas zanima prema kojem ste vi pravilniku ili naputku otišli (vjerojatno sličnom pravilniku, ali onom koji je odavno izvan snage jer su 2005., 2006. godine izašli drugi pravilnici) u mirovinu davne 2001., do saznanja ćete doći ako odete u PU u kojoj ste bili zaposleni i tamo se raspitate kod referenta u sektoru kadrovskih poslova koji će možda uz negodovanje i par sočnih psovki prekopati po prašini u skladištu arhiva i ako bude temeljito "rovao" pronaći vaš predmet.

Rok za žalbu na rješenje od HZMO vam je odavno istekao pa nisam baš pretjerano optimističan ali pokušajte, jer nemate što izgubiti (nije naodmet da se tamo raspitate).

 

Tamo biste od referenta koji bi morao biti upoznat sa problematikom jer mu je to posao trebali dobiti decidirane informacije koje vas zanimaju vezano za isto, a možete se i kod njihovog pravnika u sektoru kadrovskih poslova pokušati raspitati jer oni će vam dati najsvježije i najpreciznije informacije.

 

Ako ste nezadovoljni rješenjem možete se raspitati u HZMO kod referenta koji je vodio vaš predmet.

 

Nije mi jasno kako ste tek 2005. godine dobili rješenje višeg pol. narednika, a otišli u mirovinu 2001.

 

Ako je tako, najbolje je da se stvarno raspitate u vašoj PU i provjerite da li su svi dopisi otišli tamo gdje su trebali ali prvo dobro pročitajte rješenja o mirovini i pokušajte pronaći koji su vam vojni čin priznali.

 

U rješenjiima morate imati i način na koji su vam obračunali mirovinu i tamo su upisani i koeficijenti, a u te koeficijente mora biti uračunat i priznat čin.

 

Malo je složeno, ali mislim da možete sve podatke pronaći u rješenju, a i u formuli tj. načinu na koji su vam obračunali iznos mirovine (obratite pozornost na koeficijente).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

A koji vojni čin ste dobili prilikom odlaska u mirovinu 2001. godine?

 

Napisali ste da imate zvanje višeg policijskog narednika ali niste napisali koji ste dobili vojni čin.

 

Pogledajte u rješenja HZMO o umirovljenju.

Vjerojatno tamo piše.

 

Sada i unazad nekoliko godina se prema pripadnicima MUP-a (OSO - HRVI) koji odlaze u invalidsku braniteljsku mirovinu (ako direktno odlaze u mirovinu iz službe u MUP-u), postupa u skladu sa Pravilniku o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda (mijenjali su se 2005. i 2006. godine), a rješenje o zvanju u HZMO se šalje službeno tj. dopisom.

 

 

 

Nije mi jasno kako ste tek 2005. godine dobili rješenje višeg pol. narednika, a otišli u mirovinu 2001.

 

 

U rješenjiima morate imati i način na koji su vam obračunali mirovinu i tamo su upisani i koeficijenti, a u te koeficijente mora biti uračunat i priznat čin.

 

Malo je složeno, ali mislim da možete sve podatke pronaći u rješenju, a i u formuli tj. načinu na koji su vam obračunali iznos mirovine (obratite pozornost na koeficijente).

 

Poštovani!

Rješenjem MUP-a 01.01.1996.god. raspoređen na radno mjesto šefa smjene PP u XII platni razred s koeficijentom 3,38 koji se uvečava za 20%.

 

Rješenjem Mup-a od 24.09.1998.god. raspoređen na službeničkom mjestu šefa smjene PP za koje je propisano zvanje Samostalni Narednik te se promiće u XI platni razred s koeficijentom 3,55, koji se uvečava za 20%.

Dragovoljac,ukupno rješenjem 5 god.6 mj.i 5 dana.

 

Donošenjem novog Zakona o braniteljima mislim da se radi o NN 174/.. koji je stupio na snagu 01.01.2005.god.... 2006. god. u 3 mj. dobijem rješenje o zvanju VIŠI POLICIJSKI NAREDNIK koji se utvrđuje sa danom 23.prosinca 2005.god., a koje rješenje je proslijeđeno nadležnom HZMO-a u svrhu izračuna invalidske mirovine.( Opća.. 30/70 )prema činovima pripadnika vojnih postrojbi...koji ne znam ( najvjerojatnije stožerni vodnik ili sl.)

 

E sada rješenjem HZMO-a od.15.05.2006.god....da ne opisujem prethodno nego samo konačno gdije piše da:

Počevši od 01.05.2006.god. inval.mirovina se izračunava tako da se prosječni vrijednosni bodovi 1,2297 pomnože s polaznim faktorom 1,50 i mirovinskim stažem od 40 god. što iznosi 73,7840.

( Zašto ne polazni faktor 1,85 )?

 

Ovako određeni osobni bodovi povečavaju se za 45% (čl.18.st.2. ZOPHBDR) i iznosi 106,9868.

Svota mirovine utvrđuje se da se osobni bodovi 106,9868 pomnože sa aktualnom vrijednošću mirovine 49,16 što iznosi 5.259,47 kn, a 30%-tni iznos mirovine počevši od 01.05.2006.god.iznosi 1.577,84 kn.

Ukupna svota mirovine na dan 01.05.2006.god. iznosi 2.872,05 kn mjesečno.

Dan s kojim osiguraniku pripada pravo i isplata inval.mirovine odrđene je prema čl.54. ZOMO-a.

 

Trenutno imam 3.500 kn mirovine i 153 invalidnine i to je to

 

Ne znam da li sam Vam dao sliku izračuna mirovine kao i čina, koeficijenta te ustrojbenog mjesta?

Da li je kasno za bilo što poduzimati? :-? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija