Jump to content

Kupnja stana sa izlazom na tavan


GASTA

Preporučene objave

Poštovanje i pozdrav svima,

 

ovako molio bi za malu pomoć ako nije problem.

 

Naime, u postupku sam kupnje stana u Zagrebu. Stan se nalazi u dvorišnoj zgradi koja se sastoji od slijedećeg: jedan stan u prizemlju, jedan stan na prvom katu (moj budući) i tavanski prostor.

 

Na tavanski prostor se dolazi jedino i nikako drugačije nego iz dnevnog boravka stana kojeg kupujem, a sadašnji vlasnik ga koristi već xxx godina, međutim u vlasničkom listu stana kojeg kupujem, toga tavana nema.

 

Trenutno imam okvirni dogovor sa vlasnik prizemnog prostora da prepiše svoj dio tavana na mene, ali pod uvjetom da uredim zajedničko parkiralište, fasadu i napravim novi krov.

 

E sada moje pitanjce: da li ja smijem dizati tavan nekih 40-60 cm ili ne? trebam li neke dozvole za to? postoji li mogućnost dizanja krova do nekog određenog broja cm bez dozvole? kako zakon to regulira i slično?

 

Neke napomene ako išta znače:

- zgrada nije etažirana

- krov je u raspadnom stanju i treba ga mijenjati

- cijeli parking nije samo u vlasništvu ove zgrade, pa neznam smijem li ga asflatirati ili ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija