Jump to content

Izjava vlasnika stambene nekretnine o korištenju nekretnine ?!


tompac

Preporučene objave

Pozdrav! Prije neki dan dobijam od banke u kojom imam stambeni krediti, "Izjavu vlasnika stambene nekretnine o korištenju nekretnine", koju treba popuniti vlasnik. Izjava izgleda ovako ; "" Treba napisati ime i prezime vlasnika nekretnine, OIB, adresu, izjavu da u stambenoj nekretnini (opis založene nekretnine i adresa) radi osiguraja tražbine po kreditu broj (XXX) a) stanujem, b)ću stanovati, odnosno da navedenu stambenu nekretninu c) dajem u najam/leasing na temelju ugovora o najmu/leasingu. (zaokružiti a), b) ili c). Ugovor o najmu/leasingu prilažem ovoj izjavi zajedno s potvrdom porezne uprave da je isti podnijet u svrhu utvrđivanja poreza. Ovom izjavom također izjavljujem da u vlasništvu nemam više od dvije stmabene nekretnine. U slučaju promjene gore navedenih podataka obvezujem se o tome izvjestiti banku. ,Nadalje se traži potpis DAVATELJA izjave dana (toga i toga)""...Tako izgleda izjava koju sam dobil od banke...Moja siutacije je sljedeća; Ja imam taj stambeni kredit i glasi na mene! Stan glasi na mamu a ona je dala solemizaciju tj, hipoteku na stan, koju smo ovjerili ko javnog bilježnika. Uz hipoteku imam i životno osiguranje (od požara, smrti i invaliditeta) koji su i instrumenti osiguranja kredita! Na adresi stana koji je pod hipotekom prijavljeni su mama, tata i ja na kojeg glasi kredit!..Pitanje je, čemu ova izjava od banke, dali potpisati tu izjavu, koja je svrha i zašto njih zanima koliko vlasnik ima nekretnina...Kredit otplačujem cca. 6 godina (kredit u CHF) i trenutno sam u kašnjenju s otplatom ratu i pol! Nezaposlen sam. Dosad sam iskoristil 6 mjeseci, pa kasnije još 3 mjeseca odgode kredite. Nadalje, ne postoji nikakav ugovor o leasingu/najmu stana između mene i roditelja. Dali bi bilo pametno da se stan (darovnim ugovorom) prenese na mene ili ne?! Molim za pravno pojašnjanje. Unaprijed Hvala! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija