Jump to content

Je li narušeno moje pravo na pravično suđenje


dvadeseti

Preporučene objave

Ako sam policiji izjavila da me verbalno i fizički napalo dvoje supružnika, može li se optužni prijedlog podignuti protiv samo jednoga od njih, a da drugi napadač bude proglašen svjedokom? Meni se to desilo; optužni prijedlog je podignut protiv mene i jedne od tih osoba, druga je proglašena svjedokom (nije čak ni alkotestiran, iako se čak bezuspješno liječio od alkoholizma), a k tome je osobi koja je mogla opovrgnuti niz lažnih tvrdnji toga svjedoka kao i potvrditi da sredstvo kojim sam ja njih navodno napala ne postoji, mojem ocu, onemogućeno da svjedoči te sam na sudu bila bez ikakvog svjedoka i na taj način proglašena krivom za nešto što nisam učinila. Druga strana je prošla bez ikakvih ozljeda, za razliku od mene. Sve se zbilo u mojoj kući, u koju su isti već i prije nasilno upadali, a svjedoku koji bi to potvrdio nije dopušteno da svjedoči. S druge strane, u zapisnik su se unosile kontradiktorne izjave "svjedoka" i drugooptužene (jer se nisu uspjeli dogovoriti oko svih detalja), a unosile su se čak i njihove izjave o mojem odnosu s istim tim ocem, koji je iz prve ruke mogao posvjedočiti da one nisu istinite. Te izjave su mene pred sudom predstavile kao konfliktnu osobu koja je opasna za okolinu. Međutim, psihijatrijsko vještačenje nije dopušteno, kao ni išta drugo što bi meni pomoglo da dokažem istinu.

Imam li razloga žaliti se na povredu prava na pravično suđenje, tj. prava na procesnu ravnopravnost i prava na dokaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija