Jump to content

Molim savjet.


marko1960

Preporučene objave

Sin mi je zaposlen u jednoj građevinskoj firmi koja je nedavno promjenila vlasnika. Preuzimanjem je također drastično opao posao, tako da je firma praktički pred zatvaranjem. Plaća redovito kasni po mjesec dva. Većina radnika ima ugovor na neodređeno vrijeme tako da u slučaju otkaza kao višak imaju pravo na naknadu sa biroa i otpremnine. Tu nastaje problem. Novi vlasnik želi smanjiti broj zaposlenih ali ne želi isplatiti otpremnine te nudi na biranje otkaz kao tehnološki višak uz pismeno odricanje radnika od otpremnine ili otkaz skrivljen ponašanjem radnika na način da će već naći neki razlog. U ovom konkretnom slučaju, sin mi je ranije dobio dvije pismene opomene na koje nije reagirao. Sa bivšom upravom imao je dogovor o fleksibilnom radnom vremenu koju novi šef nije uvažio nego automatski napisao opomenu zbog kašnjenja. Drugu je dobio zbog nepisanja svakodnevnog izvještaja šefu iako u ugovoru nema stavke da to mora činiti. Radi na radnom mjestu gdje skoro svaki dan radi isti posao, i šef je dobro upoznat što radi. Uglavnom, mislim da su ga ciljano upecali. Do danas u firmi su se izdogađale razne turbulencije. Plaća bi redovito kasnila, a kad bi i došla ljudi bi trpili razna iživljavanja od nadređenih koji su da napomenem svi novi ljudi instalirani od strane novog vlasnika. Zadnji put plaća je kasnila skoro tri mjeseca, ljudi nisu imali više ni sredstava za doći na posao, tako da je vlasnik usmeno rekao da tko financijski ne može (ipak treba platiti gorivo i gablec) ne treba dolaziti na posao dok plaća ne dođe. Nakon što je plaća napokon isplaćena odlučili su restrukturirati firmu te djeliti otkaze. Sa svim radnicima je donekle ista priča. Na red mi dolazi i sin te mu je ponuđeno da sam da otkaz, ili će mu se napisati treća opomena zbog kašnjenja te će dobiti otkaz. Također postoji varijanta da mu daju da bude tehnološki višak, ali uz uvjet da se odrekne otpremnine. Mislim da su ga dobro upecali na foru, pa me čisto zanima vaše mišljenje što mu je činiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija