Jump to content

pravo na zabilježbu poslije prodaje


kontrolaleta02

Preporučene objave

Pozdravljam Vas i tražim savjet!Naime moj otac je prodao jednu od građevinskih čestica na kojoj je bio teret jedne banke,te je on očišćen njenom prodajom.Potpisan kupoprodajni ugovor,čestica je bila bez tereta,te se čekao PGP kako bi se izvršila uknjižba.Međutim,znajući da je zemlja prodana,druga banka je stavila zabilježbu na tu istu česticu i na sve ostale u vlasništvu moga oca,te dala prijedlog za ovrhu koji još nije pravomoćan.Ja i moj otac smo sad u nezgodnoj situaciji jer se kupac ne može uknjižit na česticu dok se ne vrati cjelokupan dug.Za taj dug banka ima pokriće u hipoteci na obiteljsku kuću koja po njihovoj procjeni vrijedi više od tri puta nego što je vrijednost ukupnog duga,te još jednu građevinsku parcelu koja vrijedi polovicu ukupnog duga isto prema njihovoj procjeni.Pošto je blokirana cjelokupna imovina moga oca pa i ostale građevinske parcele koje nisu bile predmet hipoteke a koje mi namjeravamo prodat (iz istih bi se vratio cjelokupan dug da se prodaju i u pola cjene) što mi je činiti.Pokušavamo se dogovoriti sa bankom da skinu zabilježbu kako bih mogao prodati još dvije parcele pojedinačno (lakše ih mogu prodat odvojeno jer se radi o većem iznosu) kako bi im vratio dug,međutim bankar se vadi na pravnu službu na koju on ne može utjecat.Malo mi je to sumnjivo jer se boji da on nije zainteresiran za te iste nekretnine jer je bilo govora i o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija