Jump to content

Kako i od koga naplatiti štetu???????????


muppet1111

Preporučene objave

Pozz, imam sljedeći slučaj. Posudio sam kumu auto, on je nažalost sletio s ceste i poginuo. Obavljenim očevidom utvrdjeno je da je imao 0,6 promila alkohola u krvi. Auto je bio registriran i tehnički ispravan. Ja kao vlasnik vozila sam dao punomoć oko osiguranja obitelji pokojnika da izganjaju odštetu ako mogu s obzirom na stanje koje je utvrdjeno (alkohol). Nazalost iz osiguravajuće kuće su stigle odbijenice. Sad mene zanima da li ikako ja mogu naplatiti štetu na autu i od koga jer ne želim ganjati obitelj najboljeg prijatelja niti da njih neko sudski progoni radi moje odštete. Razlog prometne je neprilagođena brzina i navedenih 0,6 u krvi. Hvala svima na mogućim odgovorima.

 

PS. nešto sam načuo od jednog odvjetnika da postoji neki zakon ili uredba po kojem republika Hrvatska obeštećuje do visine 13 prosječnih plaća, ali nikako ne mogu pronaći taj akt, pa lijepo molim ako netko zna da me uputi.

 

Hvala i pozz....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija