Jump to content

Uvid sudova u prekršaje


Mamuza11

Preporučene objave

Evo što me zanima:

 

Odgodio sam radi poslovnog puta suđenje za prekršaj u prometu.

Odvjetnik mi je rekao da očekujem sljedeći poziv za cca mjesec dana.

 

I sada sam napravio isti taj prekršaj u susjednom gradu koji je pod drugom policijskom postajom a i prekršaj ide na drugi sud.Na ovaj prekršaj ću se takodjer žaliti.

 

Mene zanima dali sudac može znati dali sam opet napravio taj prekršaj ako nema pravomočne presude ili oni gledaju samo pravomočne prekršaje unatrag dvije-tri godine.

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledaju sve. Samo je pitanje trenutka da li je spis stigao na sud.

 

Predmeti koji nisu pravomoćni neće imati utjecaja na izricanje kazne, ali itekako mogu imati utjecaja na izricanje mjere opreza.

 

Ako se radi o nekom običnom prekršaju, npr. brzina ili slično, možete biti bez brige.

 

Pokrenuti a nepravomoćni prekršajni postupci zbog vožnje pod utjecajem alkohola ili prekršaji iz domene nasilja u obitelji mogu produžiti izrečene mjere opreza sve do pravomoćnosti prekršajnog postupka, pa makar on trajao i pune četiri godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pitanju je alkohol! :(

1,3 i sad opet 0,7 i za oba slučaja policija je izrekla kazne od 6mj. bez vozačke.

Ako spis za ovih 0,7 dodje prije ročišta i to sudac vidi znamda ne bu dobro.

Da li te mjere opreza znače da mi sudac može oduzeti vozačku i više od maximalne kazne (6 mj.)-čak i do završetka drugog slučaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1,3 i 0,7 su sitne cifre da suci zasuču rukave, naravno nemojte im dizati živce.

 

Bilo bi vam pametno ovu prvu od 1,3 otezati što više, za onu drugu od 0,7 ishodovati samo novčanu kaznu od 1.000 kuna i što prije je platiti, a tek onda "odslužiti" onu prvu od 1,3.

 

Spretan odvjetnik bi znao što treba raditi.

 

Dalje još pametnije bi vam bilo da prestanete s tom praksom, jer ste na putu da pređete granicu od 1,50 kada slijedi uhićenje, odnosno da izazovete prometnu nesreću nakon koje će te osiguranju morati nadoknaditi štetu.

 

Za sada je sve sitno ako samo na tome i ostane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija