Jump to content

kako napisat "prijedlog z oiguranje dokaza.


frakcija3

Preporučene objave

Suvlasnik sam u poslovno stambenoj zgradi ( koja se sastoji od prizemlja i prvog kata). ja sam iskljućivi vlasnik prizemlja dok je moj susjed vlasnik 1. kata.

sad nastaje problem, meni naime vlaži strop te dolazi do vec i dolazi do korodiranja celika na nosivoj gredi. smatram kako je cinjenica da je moj susjed vlasnik prvog kata odgovoran za vlaženje i curenje vode u moj prostor (u prizemlju).

Stoga sam zatrazio savjet i receno mi je kako trebam napisat "prijedlog za osiguranje dokaza " od strane sudskog vještaka za graditeljstvo kako bih mogao poduzeti daljnje korake ka rješenju ovog problema. medjutim, na sudu mi je receno kako sam krivo sastavio zahtjev. pa me stoga zanima dali mi netko moze pomoc oko istoga... prilazem ono sto sam napisao pa ako netko iskusan moze pomoc bio bih zahvalan...

 

 

 

 

OPĆINSKI SUD U XXXX

 

Predlagatelj: MATE MATIC Grad, Adresa

 

 

MOLBA

 

Poštovani,

 

Ovim putem molim sud da odredi stalnog sudskog vještaka za graditeljstvo kako bi isti utvrdio činjenično stanje na objektu „XXX“ u GRAD, ADRESA, čiji sam ja suvlasnik. Prethodno osiguranje dokaza je u mom slučaju je neophodno obzirom na to da ne postoji mogućnost dogovora sa suvlasnikom drugog dijela objekta.

Suvlasnik sam poslovne zgrade „XXX“ u GRADU . poslovna zgrada se sastoji od prizemlja čiji sam ja isključivi vlasnik te od prvog kata čiji je vlasnik SUSJED XXX. U dijelu mog (prizemnog ) poslovnog prostora i to na glavnoj nosivoj gredi objekta kao i na stropu već duže vrijeme izbija vlaga te dolazi do curenja vode.

Ta vlaga i voda prouzrokovala je štetu na samoj željeznoj armaturi grede iz čega je vidljivo hrđanje a zaštitni malter je otpao u dužini cca. 1 metra dužnog. Obzirom na to da do sada nisam uspio postići sporazum sa suvlasnikom XXX molim sud da u što kraćem roku osigura izlazak na teren od strane sudskog vještaka za graditeljstvo.

 

Ovoj molbi prilažem :

1. Dokaz o vlasništvu

 

S poštovanjem

 

XXX

 

 

Takodjer mi je savjetovano da prilozim fotografije, dali je potrebno.....

 

Molim za savjet i pomoc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija