Jump to content

Nasljeđivanje firme


mikica1111

Preporučene objave

Imamo doo čiji je vlasnik i direktor bio moj suprug koji je preminuo prije 6 mjeseci. Pošto zbog teške bolesti firma ne radi već 2 godine, par dana prije smrti predali smo papire za likvidaciju da smanjimo troškove. U međuvremenu suprug je umro i ja sam dobila pismo Suda u kojem piše da se prekida postupak likvidacije do ostavinske rasprave. Mene zanima, da li se mogu na ostavinskoj odreći firme i u tom slučaju tko je odgovoran i šta je moja obaveza ako postoji dug komintentima ili neplaćen porez. Napominjem da je firma bila mala i jedini zaposleni bio je suprug.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Na ostavinskoj raspravi prijavite u ostavinsku imovinu udjel u d.O.o. i to na način da priložite fotokopiju izjave o osnivanju.

 

Nasljednici su supruga i djeca. Načelno se možete odreći nasljedstva, ali onda u cijelosti (dakle i svega ostaloga što je u ostav. imovini) i to onda ide jedinici lokalne samouprave tj. gradu u kojem je ostavitelj imao prebivalište.

 

Za dugove ostavitelja odgovaraju nasljednici do visine naslijeđenog dijela.

U samom likvidacijskom postupku postoje rokovi u kojima će se oglašavati u NN da se javljaju vjerovnici.

 

Nakon što primite rješenje o nasljeđivanju priložite ga Sudskom registru, ali uz rješenje morat ćete podnijeti i Prijavu za upis promjene vlasnika i osoba ovlaštenih za zastupanje,to ćete morati sačiniti i platiti kod jav.bilježnika (a to sve da biste mogli imenovati likvidatora/e...bez njega/njih nema nastavka likvidacije)

 

O svemu možete razgovarati s bilježnikom koji vodi ostav.postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija