Jump to content

nasljedstvo, Kanada, Hrvatska


adisa39

Preporučene objave

Postovani,zanima me sljedece.. Ja sam dijete iz prvog braka,otac nikad nije placao alimentaciju za mene,niti pitao za mene.Roditelji su se razveli kada sam imala godinu dana..Otac se ponovo ozenio,i sa drugom zenom ima dvoje djece..nisam u kontaktu sa nikim od njih..nakon rata su svi odselili u Kanadu i tamo zive..saznala sam da je otac jako bolestan..u slucaju njegove smrti,koja su moja prava s obzirom na polubrata,polusestru i na to da su u Kanadi,a ja u Rh? Hvala unaprijed..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mogu govoriti samo sa aspekta hrvatskog zakona o nasljeđivanju. Kanadsko pravo mi nije poznato.

U RH sva djeca su izjednačena u pravima na nasljedstvo bez obzira jesu li iz prvog, drugog ili sedmog baka i bez obzira jesu li bračna ili izvanbračna.

Sva djeca nasljeđuju na jednake dijelove, a nasljedni dio ovisi o njihovom broju i činjenici ima li ostavitelj/ostaviteljica bračnog druga koji je ostao na životu iza nje/njega (ako ih je 2, svako nasljeđuje po 1/2, ako ih je 3, svako nasljeđuje po 1/3 i tako dalje)

 

Samo morali biste znati da vam je otac umro, kako biste se mogli prijaviti kao nasljednik (jer je vrlo izvjesno da vas polubraća-sestre neće prijaviti kao nasljednika)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija