Jump to content

imovina nakon razvoda


Randal

Preporučene objave

Postovani,

 

pitanje je vezano za imovinu nakon razvoda....

 

Otac moje supruge i njena majka su se rastali prije 5 godina

tada su (moja supruga, njen brat i njena majka) dobili pola kuce na sudu i zivu u prizemlju. Sada bi oni htjeli da odkupe drugi dio kuce (I kat koji nije opremljen) koji jos uvijek je pod njegovim vlasnistvom a njen otac par puta pozivao ih na sud da to rijese ali oni nisu bili spremni za to jer on trazi puno novaca.. a on se tako reci odrekao svih njih i maltretirao ih sto je i bio razlog razvoda tako da im nije bilo lako ici na sud.. A i odvjetnica koja je bila na slucaju nije im bas koristila.

 

Naime posto smatram da se kuca dijeli po katovima i donji kat gdje oni zive je opremljen a gornji kat je prazan samo zidovi znam da kada se preda na sud mora s i pozvati vjestak da procijeni sada pitanj je

 

1. da li vjestak procjenjuje kucu po katovima ili kako...???

2.Takodjer ako se ne mogu dogovoriti jer on trazi puno novca sta se desava sa kucom da li ide na licitaciju i sta u tom slucaju???

 

3.Takodjer posto nakon razvoda on je trebao da plati alimentaciju za brata moje supruge(maloljetnik) koju nije placao, takodjer oni su morali da placaju njegove dugove nakon razvoda da li se to sve moze uracunati u cijenu odkupnine i da li se moze ocekivati velika cijena za samo prazne zidove??

 

4. Preporuka za odvjenika koji bi mogao da vodi takav slucaj...??

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija