Jump to content

Žele mi poništit darovni ugovor, upomoč


tkratki

Preporučene objave

Darovana mi je kuča sa strana Oca, kuča je bila upisana na oca 1/1, upisan sam več nešto oko dvije godine na sudu kao vlasnik i to isto 1/1, međutim lani sam se nešto posvadjo sa sestrom pa mi roditelji žele kuču oduzeti rekli su ako im ja sada ne potpišem darovni ugovor da vračam nekretninu da ču me tužiti, ja i moja Žene živimo sami u toj kuči več od 1999 i uložili u izgradnju i okolišta otprilike 100000 eur i od 2007 sa našem djetetom. Jeli je moguče da mi oduzmu kuču? čak me je strah da nas izbace na ulicu. Molim pravni odgovor i savjet kako se zaštititi. jedoj sestri je darovana druga kuča a druga živi u njemačkoj i ima to državlanstvo. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

povrat dara može tražiti zbog grube nezahvale

ili ako je daroprimatelj došao u takvu materijalnu situaciju da nema sredstava za život (osiromašenj)

ali ako je loše imovno stanje za darodavca nastal krivicom darodavca nemože pobiti darovni ugovor.

uputi ih da tužbom ,putem suda, traže povrat dara .

postoji jako malo šanse da uspiju.

ako dođe do tužbe traži povrat ulaganja u nekretninu radi povečanja vrijednosti nekretnine .

prikupljaj dokaze i svjedoke .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija