Jump to content

Tužiti banku?


ZgZagi82

Preporučene objave

Kao vlasnik firme, 2009 god., u 8 mjesecu sam preko banke uplaćivao za svoju firmu redovitu uplatu za Hrvatsku gospodarsku komoru u iznosu 1.950,00 kn. Početkom ove godine, dešava se da me Porezna uprava obavještava da imam dugovanje prema HGK-u oko 1.500,00 kuna koje je potrebno uplatiti. Nije mi bilo ništa jasno o kakvom se dugovanju radi,jer znam da sam redoviti platiša,te sam otišao do Porezne uprave da vidim gdje je nastao problem. Tada mi porezni službenik predočuje dokumenat na kojem je vidljivo da je njima umijesto 1.950,00 kuna, na račun sijelo 950,00 kuna. Pošto na njihov račun nije sijela odgovarajuća svota, oni su obračunavali zatezne kamate za neplačeni dio. Razlog manjka novaca na računu HGK, je taj što je službenica na šalteru banke uplatila, odnosno skinula sa mog računa umjesto 1.950,00 kn kako je i napisano na uplatnici, a također i potvrđeno od njihove strane skinula sa računa 950,00 kn .Kod mog upita u banci o tome,nisu se znali u ovom slučaju snaći.Nisu bili sigurni što učiniti, zbog toga što nisu znali dali je njima ostala ta razlika od 1000,00 kn ili su oni kod sebe odknjižili samo 950,00. Da bi me za par sati zvala neka šefica iz banke i rekla, da će oni nadmiriti svoju grešku ako postoji i da će vidjet s Poreznom upravom kolike su kamate nastale, te da će se to sve riješiti.Kroz par dana dobivam mjesečni izvadak na kojem se vidi da su oni sa mog računa ,bez mog pristanka ,bez ikakvog dogovora i na svoju ruku skinuli 1000,00 kn i sami ih uplatili HGK.Mislim i vjerujem da je ta radnja nedopustiva jer se takve stvari mogu radit samo u slučaju kakve ovrhe.A posebno me sve to naljutilo jer je meni taj novac bio pripremljen za neku drugu uplatu . Naravno za par dana ponovno odlazim u banku pitati zbog čega su skinuli novce s računa? Tada me banka šalje svojoj pravnici koja odbacuje sa banke svaku odgovornost ,jedino je spomenula da službenica to nije trebala raditi.Što mi je raditi u konkretnom slučaju, nemam gotovo nikakvog pisanog dokaza da sam uplatio bilo što HGK-u od preostalog iznosa? Dali moram podmiriti nastale kamate, koje nisu moja krivica? Dali je banka smijela skinuti novac sa mog računa, bez da su me kontaktirali i bez mog odobrenja? Molim za pravnu pomoć, vrijedi li bilo što poduzimati u vezi tog slučaja. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija