Jump to content

Nasljedstvo SAD-Hrvatska


Voice

Preporučene objave

Problem je sljedeći.

Nakon bakine smrti, naslijedio sam imovinu na kojoj je ona upisana katastarski, no gruntovno glasi na njenu tetu koja je , po našim saznanjima, umrla u SAD-u prije podosta godina.

Nemamo nikakvih mogućnosti kontakta niti saznanja o njenim eventualnim nasljednicima.

Za života, teta je poslala punomoći da se moja baka može uknjižiti kao vlasnica na kompletnu njenu imovinu u Hrvatskoj.

Kako baka i djed nisu imali novaca, tako se nisu niti uknjižili.Oboje su umrli, ja sam naslijedio te parcele.

Sada me zanima na koji način mogu "rasčistiti" papire?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Svakako se mora pokrenuti ostavinski postupak. Priložite izvadak iz zemlj. knjige i naveditesvoje podatke te napišite da vam nije poznato tko su sve ostali nasljednici, ali da ste vi jedan od njih.

Sud će oglasom pozvati ostale nasljednike i kad im protekne rok (oni se najvjerojatnije neće javiti)sud moći će okončati postupak s Vama kao nasljednikom. Ako se ni vi ne javite sve će pripasti općini.

 

U slučaju kad nije poznato tko su nasljednici tijelo koje vodi postupak pozvat će oglasom da se jave osobe koje polažu pravo na nasljedstvo te će se rasporediti ostavina u skladu s člankom 127.ZN-a.

Pratite oglasnu ploču i javite se...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija