Jump to content

zar vise ne postoje izvanredni studenti ?


destiny9

Preporučene objave

pozdrav,

u zadnje vrijeme se nisam bas informirala o novom, bolonjskom sistemu, ali puno toga mi nije jasno. moja zelja je da upisem studij anglistike ali u mojem gradu ne postoji taj kolegij pri sveucilistu. zbog raznoraznih situacija koje su se izdesavale u mom zivotu, nisam upisala studij koji sam zeljela, godine su prolazile i bila sam zadovoljna sa time da radim i na vrijeme dobivam plaću. danas je malo drugacije, samohrana sam majka, zivot je poskupio a ja se jos uvijek trazim negdje. konkretno, zanima me da li postoji mogucnost da se upisem na studij anglistike kao izvanredni student jer kao redovni to ne mogu zbog posla i zbog djeteta. inace sam iz pule, u puli ne postoji kolegij anglistike, pitam se zasto uskracuju pravo na izobrazbu ljudi koji zele uciti i postici nesto vise za sebe?

zar samo srednjoskolci imaju pravo da odaberu fax? a sto sa nama starijima? ako netko zeli uciti, zna da je dobar u tome sto izabere, zna sto zeli.... zasto nam je to uskraceno????

da li postoji i minimalna sansa da ostvarim to sto zelim????

ako ne, na koji nacin mogu upisati anglistiku, kako pohađati to kao redovni student (gdje ja nisam u mogucnosti, zbog posla i malog djeteta).....?

molim vas za odgovor,

unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

destiny9 je napisao:

pozdrav,

u zadnje vrijeme se nisam bas informirala o novom, bolonjskom sistemu, ali puno toga mi nije jasno. moja zelja je da upisem studij anglistike ali u mojem gradu ne postoji taj kolegij pri sveucilistu. zbog raznoraznih situacija koje su se izdesavale u mom zivotu, nisam upisala studij koji sam zeljela, godine su prolazile i bila sam zadovoljna sa time da radim i na vrijeme dobivam plaću. danas je malo drugacije, samohrana sam majka, zivot je poskupio a ja se jos uvijek trazim negdje. konkretno, zanima me da li postoji mogucnost da se upisem na studij anglistike kao izvanredni student jer kao redovni to ne mogu zbog posla i zbog djeteta. inace sam iz pule, u puli ne postoji kolegij anglistike, pitam se zasto uskracuju pravo na izobrazbu ljudi koji zele uciti i postici nesto vise za sebe?

zar samo srednjoskolci imaju pravo da odaberu fax? a sto sa nama starijima? ako netko zeli uciti, zna da je dobar u tome sto izabere, zna sto zeli.... zasto nam je to uskraceno????

da li postoji i minimalna sansa da ostvarim to sto zelim????

ako ne, na koji nacin mogu upisati anglistiku, kako pohađati to kao redovni student (gdje ja nisam u mogucnosti, zbog posla i malog djeteta).....?

molim vas za odgovor,

unaprijed zahvaljujem.

p.s.

vezano za ovu temu, da li netko zna ako ce se uvesti taj kolegij na sveucilistu u puli. ako da, kada?

molim za odgovor jer mi je to stvarno bitno.

hvala svima koji to znaju i za koje se nadam da ce mi odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Anglistika, a ni ostali jezici se nikad nisu mogli studirati izvanredno! Zbog specifičnosti jezika to niti nije moguće. Anglistika postoji pri filozofskim fakultetima i sastavni je dio njegovih programa. Vama najbliža je na riječkom ff.

Faks možete upisati ako položite državnu maturu i konkurirate za svoje mjesto kao i ostali.

 

Anglistika nije kolegij, kako netočno navodite, pa vam prvo preporučam da odete na stranice nekog ff u državi i pogledate što je i kako se izvode kolegiji iz anglistike.

 

Kao kolegij se može uvesti jezik struke - Engleski jezik, Tečaj engleskog jezika ili slično. A ne anglistika kao studij!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija