Jump to content

Zlouporaba Položaja i ovlasti 337.st1,2,4


anaonimac22

Preporučene objave

Poštovani,

 

Bio sam u radnom odnosu sa sada već bivšim poslodavcem 5g te je protiv mene podnijeta je kaznena prijava ŽDO u Zagrebu u lipnju 2010 od strane poslodavca zbog zlouporabe polozaja i ovlast iz čl.337st.1,2 i 4 KZ.

Znači kao odgovorna osoba u privatnom poduzeću znači d.O.o.

postoji osnovana sumnja da sam zlouporabio položaj i ovlasti

te napravio štetu poduzeću oko 100000 kn te je protiv mene u 5 mj.2011 otvorena istraga na Županijskom sudu u Zagrebu od strane istražnog sudca na zahtjev DORHA.

Postupak još uvijek traje,jer se moraju saslušati svjedoci ustvari kolege koje su radile sa mnom tijekom radnog odnosa

kod istog poslodavca.

naravno dobio sam izvarnedni otkaz te sam putem svog odvjetnika tužio poduzeće i dobio spor.

naime ishodovao sam izjavu zz osoba poduzeća ustvari dvojice članova uprave da oni nemaju više interesa u kaznenom postupku i da odustaju od potraživanja 100000kn od mene u kaznenom predmetu te da mi se ispričavaju za sve do sada itd....

naravno izjava je solemizirana kod javnog biježnika,

sada me zanima koliko mi to znači i koliku ta izjava ima težinu u kaznenom predmentu koji se vodi protiv mene s obzirom da me se goni po službenoj dužnosti odnosno DORH.

Kako će DORH reagirati na tu izjavu i da li postoji šansa da odustanu od kaznenog progona protiv mene s obzirom na izjavu uprave u kojoj piše da oni nemaju interesa u svemu i da što se njih tiče nisam napravio k.djelo itd....

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija