Jump to content

Rasprodaja


surfer711

Preporučene objave

Ukoliko netko odluči da će svu svoju imovinu rasprodati / darovati za vrijeme života pod punom ubrojivošću iz najobičnije zlobe postoji li mogućnost za sljedeće: Konkretan primjer: Moji roditelji odluče da će sve što imaju rasprodati / darovati za života kako bi makismalno umanjili ostavinu tj raspoloživi dio imovine. Imamo li ja i sestra pravni ljek na raspolaganju s kojim bi to mogli pokušati spriječiti? Konkretno, mislim na nužno nasljedstvo tj prigovor vezan za taj pravni institut. Ukoliko sam na krivom putu,molim da me se ispravi. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaki vlasnik slobodno i u skladu sa zakonom za života raspolaže svojom imovinom (prodaja ,darovanje zamjena ...).

nasljednici imovinu mogu nasljediti tek po smrti ostavitelja.

nužni nasljednik može svoj dio (1/2 od djela koji bi nasljedio)potraživati iz darovane nekretnine/pokretnine,

oporukom ostavljenog djela nekretnine.

 

prodaja ili ugovor o doživotnom uzdržavanju isključuju nasljeđivanje pa i nužni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

svaki vlasnik slobodno i u skladu sa zakonom za života raspolaže svojom imovinom (prodaja ,darovanje zamjena ...).

nasljednici imovinu mogu nasljediti tek po smrti ostavitelja.

nužni nasljednik može svoj dio (1/2 od djela koji bi nasljedio)potraživati iz darovane nekretnine/pokretnine,

oporukom ostavljenog djela nekretnine.

 

prodaja ili ugovor o doživotnom uzdržavanju isključuju nasljeđivanje pa i nužni dio.

 

 

 

Zahvaljujem se na odgovoru no ovaj dio mi i dalje nije jasan..

 

nužni nasljednik može svoj dio (1/2 od djela koji bi nasljedio)potraživati iz darovane nekretnine/pokretnine,

oporukom ostavljenog djela nekretnine.

 

 

Da li to znači da ja mogu od neke treće osobe kad dođe do smrti ostavitelja potraživati svoj nužni dio?

 

 

Pretpostavka je da ostavitelj u trenutku smrti nema dugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija