Jump to content

nečasni otpust


zvonemarkus

Preporučene objave

postavio bih pitanje za one koji znaju odgovor naime radi se o jednom branitelju koji je nakon 9 godina u A brigadi dobio nečastan otpust bio je u vojsci od 91g ima li on kakve mogučnosti da ostvari bilo kakvo pravo kao branitelj liječenje se vodi od 95g psihijatrija

 

Ima prava, gotovo kao i svaki branitelj.

 

E, sad, ovisi, kakva on traži prava i o čemu se zapravo radi.

 

Bez obzira na to što je "nečasno" otpušten, on je branitelj, a ako bude tražio nekakva prava ili olakšice iz Zakona o pravima HB, mora vidjeti u dokumentaciji koju treba priložiti tj. ispunjava li uvjete za ostvarivanje prava na koje misli da može ostvariti.

 

Ima on, kao što sam već gore napisao, prava, gotovo kao i svaki hrvatski branitelj (ako ima priznat status HB).

 

Ali, između ostalog (da se ne bismo pogrešno razumjeli) ukoliko je "rođo" kažnjavan, a primjerice, prijavi se na nekakav natječaj za posao, a na kojem bi kao branitelj trebao imati prednost prilikom zapošljavanja, komisija će zasigurno uzeti u razmatranje i ev.kažnjavanje i vjerojatno će dobiti u natječaju "kopito" (a Zvone, ti kao "šokac" znaš jako dobro što je kopito :-) ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus je napisao:

p,lav

ma radi se o tome da li branitelj ima bilo kakva prava kao branitelj bez obzira na nečasni otpust ili je to uvjetovano nekakvim šiframa ili zakonom o braniteljima nije bio osuđivan od bilo kakvog suda nema presude apsolutno

sada je momentalno socijalac

katastrofa od zakona

pozdrav :misli:

 

Ima sva prava sukladno ZOPHB ukoliko je nakon nečasnog otpusta ponovno sudjelovao u obrani RH u nekoj od satava(brigada)...MUP-a(pisali smo već o tome na forumu-malo prolistati)

Tražiti ratni put i ukoliko nije evidentirano u njemu stegovno kažnjavanje niti je osuđen nema elemenata za nečasni otpust,te samim time se stanje vrača u prvobitno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

 

 

Tražiti ratni put i ukoliko nije evidentirano u njemu stegovno kažnjavanje niti je osuđen nema elemenata za nečasni otpust,te samim time se stanje vrača u prvobitno....

 

Ovo nije točno . Ja imam nečastan otpust ( ali srećom , imam i nakon "nečasnog" otpusta sudjelovanje u ratu )Nisam stegovno kažnjavan , nisam suđen niti osuđen u ali nema šanse da mi priznaju bilo kakvo sudjelovanje u DR prije nečasnog otpusta . I nakon svega i tog nečasnog otpusta, u mirovini sam sa činom poručnika .Jebe lud zbunjenog :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da to mi je poznato kaj su neki zapovjednici bojni iz 7. gbr tumačili određenim ljudima da u evidenciji za plaču slovo N znači neplačeni dopust a ne kako se to tumačilo za vrijeme rata N= neopravdani izostanak ili bijeg sa terena, dezertiranje, pobjeglice koji su nakon rata ostvarili sva prava ko da nikad nisu pobjegli sa terena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Plemeniti je napisao:

 

 

Tražiti ratni put i ukoliko nije evidentirano u njemu stegovno kažnjavanje niti je osuđen nema elemenata za nečasni otpust,te samim time se stanje vrača u prvobitno....

 

Ovo nije točno . Ja imam nečastan otpust ( ali srećom , imam i nakon "nečasnog" otpusta sudjelovanje u ratu )Nisam stegovno kažnjavan , nisam suđen niti osuđen u ali nema šanse da mi priznaju bilo kakvo sudjelovanje u DR prije nečasnog otpusta . I nakon svega i tog nečasnog otpusta, u mirovini sam sa činom poručnika .Jebe lud zbunjenog :misli:

 

Pop ja se tebe jako dobro sječam(plav malo proćelav) i nemoj ljude navoditi na krivi put jer si i sam samovoljno napustio postrojbu prema vlstitoj svjesti o tome nebi na ovome forumui....a kako sam irekao pridružio si se postrojbi gdje si mislio da spdas jer nisi mogao izvršiti zapovjedi od Koradea----

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

 

 

Pop ja se tebe jako dobro sječam(plav malo proćelav) i nemoj ljude navoditi na krivi put jer si i sam samovoljno napustio postrojbu prema vlstitoj svjesti o tome nebi na ovome forumui....a kako sam irekao pridružio si se postrojbi gdje si mislio da spdas jer nisi mogao izvršiti zapovjedi od Koradea----

 

:misli: Stari moj , zbilja ne znam za koga si me zamjenio . Niti sam plav , a još manje čelav ( pa ni sada nakon 20 god). I kakav krivi put ? Pišeš apsulutno gluposti .Ni na kraj pameti mi nije zavaravati ljude i "navoditi ih na krivi put. A o izvršavanju zapovjedi , to mije je besmisleno komentirati . Samo ti napiši što god "znaš" i misliš . Nema problema . Odgovorit ću ti na svako pitanje . A ako Mrljavac to obriše , imaš pp pa pitaj .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija