Jump to content

kupuje otuđenim novcem


Sunshine_Sun

Preporučene objave

sin mi ima 15 godina.

 

Prije 2 mjeseca otuđio je iz vlastitog doma iznos od 1.500 kn koji je dao „prijatelju“ koji ima 17 godina da bi od njega otkupio njegov motor quad.

 

Majka tog prijatelja rekla je kako je mislila da on to kupuje uz znanje roditelja.

Objasnila sam joj da to nije tako, da očekujem da mi se taj iznos vrati i da je trebala znati da se bez suglasnosti roditelja ne mogu sklapati takvi poslovi.

Također sam zahtijevala i od nje i od njezinog sina da mi obećaju da neće imati više nikakav kontakt s mojim sinom.

U više nego uljudnom razgovoru oboje su mi to i obećali:

- da će predmetni iznos vratiti

- da će se kloniti moga sina

 

Prošli tjedana mi je sin opet otuđio 1.600 kn iz vlastitog doma, te je priznao da je istom prijatelju dao 2. ratu za predmetni quad.

Kada sam otišla k tom prijatelju, njegova majka mi je rekla da je njezin sin tim iznosom platio svoj račun za mobitel,

da oni nemaju novac da bi ga vratili, te da platim još 500 kn i odvezem quad.

 

Postoji li ikakva pravna mogućnost da se navedena djela sankcioniraju i da dođem do svog novca?

Navedeni „posao“ je naime moj sin sklopio – bez mog znanja, s otuđenim novcem, bez ikakve potvrde da je dao predmetne iznose.

Uz lijepi pozdrav, unaprijed zahvaljujem na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija