Jump to content

Invalidska penzija.


Iva28

Preporučene objave

Zbog oboljenja od jedne vrlo rijetke bolesti koja polako slabi moj cijeli organizam salju me u penziji zbog opce nesposobnosti za rad.Medutim ja jos mogu raditi od kuce i na kompu,ali na terenu ne.Radila sam 4 ipo godine (staz) na viskoj poziciji voditelj projekta i onda sam se razbolila i dok su mi bolest dijagnosticirali (3 god.) dobila sam otkaz ali moje okolnosti spadaju pod ovaj dio zakona o mirovinskom osiguranj (bar mislim);

kod kojeg je nastala invalidnost prije 35. godine života, a ima višu stručnu spremu, ako je do dana nastanka invalidnosti navršio staž osiguranja od najmanje dvije godine, a osiguranik koji ima visoku stručnu spremu ako je do dana nastanka invalidnosti navršio jednu godinu staža osiguranja i ako je invalidnost nastala za vrijeme osiguranja ili u roku od jedne godine nakon prestanka osiguranja.Placa mi je bila oko 9000 kn s tim da mi se preko racuna uplacivalo 3200 kn.Sad me zanima kolika bi mi uopce bila penzija i dali ja tu penziju mogu zamrznuti ako posao nadem ili otvorim svoju firmu ili raditi honorarno da upce vidim sta mi se nudi i da mi se nezablokiraju sve mogucnosti.Neki su mi ljudi rekli da nemogu vise raditi nista,a penziju nemogu zamrznuti,sto je meni nelogicno,ali ok.

Sutra predajem medicinsku dokumentaciju,pa bi mi to bilo hitno.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija