Jump to content

Porez na dohodak od zakupa - retroaktivna naplata?


Sonja 2

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Suvlasnica sam stana (1/3, ostala dva suvlasnika su djed i baka) koji je dan u najam. S najmoprimcima je sklopljen ugovor (prije 2 godine), ovjeren kod bilježnika i predan u poreznoj upravi te uredno mjesečno podmirujem porez prema rješenju.

 

Dobila sam poziv iz Porezne uprave da pristupim "radi davanja obavijesti o činjenicama bitnim za utvrđivanje poreza na dohodak od zakupa stambenog prostora za 2007, 2008, 2009. i 2010." te traže da dostavim vlasnički list (koji su primili na uvid prlikom predaje ugovora) i Ugovor o zakupu stambenog prostora za navedene godine.

 

Tih godina stan je bio iznajmljen na temelju internih ugovora s najmoprimcima koji je bio ovjeren kod bilježnika, ali ne i predan u poreznoj.

 

Što mogu očekivati u Poreznoj upravi? Što zaprave oni žele dokazati ili što bih ja trebala dokazivati?

 

Ako je netko imao takvo iskustvo ili zna o čemu se radi, bila bih zahvalna na svakoj informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija