Jump to content

Nedolazak na posao radi neisplate plaća ?!


kukidr

Preporučene objave

Molio bih hitno pomoć oko ove teme. Naime, radi neispalte dvije plaće razmišljam da od 01. 06. ne dođem na posao zbog neisplate dvije plaće. Da li je takva moja odluka zakonski dobra i ako nije što bih drugo mogao napraviti, jer dolaskom na posao ja sam dodatno u gubitku i trenutno ja financiram poslodavca zato što sam na poslu, jer svaki put moram kupiti gablec, platiti prijevoz itd ... Molim vas pomozite savjetima !!! Ne želim davati otkaz jer tada gubim pravo na otpremninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebitno,nisam ga stavila zbog toga,nego zbog kukidr-ovog pitanja o nedolasku na posao.procitajte cijeli text :)

 

Jako je bitno. Tekst je davno pročitan, no treba vidjeti koja je najbolja opcija osobi koja postavlja pitanje. Parnice se uvijek mogu pokretati no da li je to uvijek i svrsishodno-pitanje je. Ako je gospodinu prioritet isplata plaće- to se da elegantno riješiti. Ako je prioritet pokazati da ima pravo ne doći na posao i u tu svrhu pokretati sudski postupak (s obzirom na stanje na sudovima) - nek samo izvoli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da mu je prioritet placa,ali ocito se u njegovom slucaju nemoze to "elegantno" rijesiti pa trazi drugi moguci nacin.

Za nedolazak na posao nije bezveze upitao i nemora u tu svrhu pokretati nikakav sudski postupak kao sto ste naveli i ne riskira sa izvanrednim otkazom kao sto ste napisali u prvom postu.

 

Molim Vas da podijelite s nama na koji način bi se odvijala situacija (pravno naravno) - koji bi bili koraci ukoliko se gospodin odluči jednostavno ne doći na posao dok ne dobije plaću?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A takvo pravo temeljite na kojoj odredbi? Gdje je to pravo utvrđeno? Jesti Vi tako postupili? Jeste proučili sudsku praksu na tu temu? (koja Vas itekako demantira) Ja Vam garantiram da ako to napravite slijedi izvanredni otkaz pa se Vi natjeravajte po sudu.

 

Pri svom savjetu stojim. A Vi nas Opichena, molim obavijestite kada poduzmete ovakvu akciju. Možda baš Vaš slučaj promijeni sudsko stajalište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na temelju članka 108. Zakona o radu radnik ima pravo podnijeti izvanredni otkaz ugovora o radu, ako poslodavac teže povređuje obveze iz radnoga odnosa. U roku od 15 dana nakon dana dospijeća plaće koja nije isplaćena, radnik može podnijeti izvanredni otkaz. I onda može sudski tražiti isplatu plaće, gdje je obračun plaće ovršna isprava. Nedolaženje na posao bez davanja otkaza - osobno ne znam kojim propisom je to pokriveno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na temelju članka 108. Zakona o radu radnik ima pravo podnijeti izvanredni otkaz ugovora o radu, ako poslodavac teže povređuje obveze iz radnoga odnosa. U roku od 15 dana nakon dana dospijeća plaće koja nije isplaćena, radnik može podnijeti izvanredni otkaz. I onda može sudski tražiti isplatu plaće, gdje je obračun plaće ovršna isprava. Nedolaženje na posao bez davanja otkaza - osobno ne znam kojim propisom je to pokriveno.

 

Tako je. Uz napomenu da sud ne priznaje izvanredni otkaz zbog nedobijanja samo jedne plaće. A ovrhu temeljem ovršne isprave može podnijeti i bez da daje otkaz a poslodavac mu ne smije zbog toga dati otkaz.

 

Opichena je vjerovatno mislila na ZOO (obostrano ispunjenje obveza) no to prolazi na sudu jednako kao što slon prolazi kroz ušicu igle.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija