Jump to content

Kako se spasiti?


senorita

Preporučene objave

Poštovani srdačan pozdrav!

Od oca sam dobila nekretninu na kojoj je hipoteka koju ja otplaćujem. Sada me tuži jedna pravna osoba za dug koji moj otac ima prema njoj još otprije 6 godina. On je priznao dug, ali ga nema čime vratiti, pa oni tuže mene. Ja također nemam sredstva za vratiti dug, budući da mi pola primanja ide na hipoteku. Kako se mogu spasiti, da ne moram vratiti očev dug jer mi hipoteka traje još 20 godina?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sam dobro razumio otac je živ

temeljm čega traže da vračaš očev dug.

svako odgovara za svoje dugove.

samo nemoj priznati dug

ako priznaš dug dužna si ga i vračati.

 

nekretninu si dobila uz uvjet da vratiš dug za koji je hipotekom opterečena nekretnina .

to je u biti kupoprodajni ugovor a ne darovni.

ubuduće na uplatnicma za hipotekarni dug upiši svoje ime kao uplatitelja za ...(Očevo ime) .

 

 

 

bilo bi puno bolje da ste sa ocem sklopili kupoprodajni ugovor i kupili nekretninu za 100,00 kuna + otplata hipotekarnog duga.

tada bi platili porez (5%) za kupljenu nekretninu.

 

od vrijednosti nekretnine oduzmite visinu hipotekarnog duga (mj.rata x 12 mj.x ostatak godina za otplatu duga)

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na brzom odgovoru. Dobila sam poziv za raspravu za kraj 6.mjeseca zbog pobijanja dužnikove pravne radnje. Uzela sam advokata, ali bi željela čuti i Vaš savjet. Dug nisam priznala jer mene osobno nitko ništa nije pitao, ali otac ga je priznao te je nakon toga prenio imovinu na mene. Ja za taj dug nisam ni znala, vraćao ga je dokle je mogao, ali kako je ostao bez prihoda dalje ga više nije mogao vraćati, pa sada tuže mene. Što mi je činiti? Unaprijed hvala!

uređeno: od senorita
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija