Jump to content

kako odjaviti vozilo bez tablica


sasa28

Preporučene objave

kupio sam vozilo kojem je istekla valjanost prometne dozvole 2010.god.,napravio sam kupoprodajni ugovor sa vlasnikom iako sam kupovinu vozila obavio sa cetvrtom ili petom rukom i oni to nisu prepisivali,samo je isao od ruke do ruke.pojavio mi se problem prilikom odjave vozila posto su se tablice u medjuvremenu zagubile te ne mogu odjavit vozilo a pravi vlasnik ne zeli,sta mi je za raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je od isteka prometne dozvole prošlo više od jedne godine pošaljite policiji pismo, preporučeno sa povratnicom, da sukladno čl. 251. ZSPC-a izvole odraditi ono što im je dužnost (da odjave vozilo) ili da vas kao novog vlasnika pismeno obavijeste zašto to nisu odradili.

 

Time ste sve riješili.

 

 

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/60543-Odjava-vozila-bez-tablica-i-prometne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavite da ste izgubili registarske pločice.

A što da su te registarske pločice stavljene na drugo vozilo možda i istog tipa i marke, što da su takvim vozilom činjena brojna kaznena djela i prekršaji, što da postoje tisuće kuna neplaćenih kazni za takvo parkirano vozilo, što da je vozilo evidentirano u potražnim evidencijama susjedne države, a danas sve te strane države imaju pravo dobiti podatke o vlasnicima vozila, kao i naši za strana vozila, da li je postavljač pitanja spreman prihvatiti taj rizik?

 

A da i ne pišem da se takvom prijavom čini kazneno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što da su te registarske pločice stavljene na drugo vozilo možda i istog tipa i marke, što da su takvim vozilom činjena brojna kaznena djela i prekršaji, što da postoje tisuće kuna neplaćenih kazni za takvo parkirano vozilo, što da je vozilo evidentirano u potražnim evidencijama susjedne države, a danas sve te strane države imaju pravo dobiti podatke o vlasnicima vozila, kao i naši za strana vozila, da li je postavljač pitanja spreman prihvatiti taj rizik?

 

A da i ne pišem da se takvom prijavom čini kazneno djelo.

 

nisu tablice zavrsile na drugom vozilu nego ih je jedan od takozvanih vlasnika zagubio,koda su u zemju propale,inace je vozilo bilo namjenjeno za dijelove tako da nitko izgleda nije ni mario za tablice a ja sam ga napravio i spremao registrirati al dosao problem kod odjave,nema nikakvih potrazivanja prema tom vozilu, tako kaze sluzbenica na policiji samo trazi tablice ili vlasnika da prijavi gubitak a on to ne zeli i sad sam na sto cuda,ulozio dosta novca i sta da radim?imam kupoprodajni ugovor i placen porez...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija