Jump to content

Poslodavac prijavljen sudu zbog neisplate plaće


dobitpare

Preporučene objave

Zbog neisplate plaće, prijavio sam poslodavca inspekciji rada, te mi je stiglo rješenje koje kaže:

 

U vezi s predstavkom koju ste podnijeli ... izvješćujemo da je obavljen inspekcijski nadzor u kojem su utvrđene povrede propisa na koje ste ukazali u vašoj predstavci i da su tim povodom poduzete zakonom propisane mjere, naime podnijet je optužni prijedlog pri prekršajnom sudu u ... protiv poslodavca ...

 

Pa me sad zanima što sad dalje mogu očekivat, tj. koliko uopće traju te parnice u nekom prosjeku i hoće li me zvati na sud (koji inače nije u mjestu u kojem živim i gdje sam radio, nego u mjestu u kojem je tvrtka registrirana)? Kad se mogu nadati da ću dobit svoj zarađeni novac i hoću li dobivati kakve obavijesti od nekog o tijeku procesa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, poslodavac će prekršajno odgovarat zbog neisplate plaće jer ste ga prijavili. Očekujte poziv za svjedočenjem. No, u ovom postupku nećete dobit svoje plaće, morate poseban postupak pokrenuti. Ovršni ako imate obračune plaća, a parnični ako nemate obračune plaća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, poslodavac će prekršajno odgovarat zbog neisplate plaće jer ste ga prijavili. Očekujte poziv za svjedočenjem. No, u ovom postupku nećete dobit svoje plaće, morate poseban postupak pokrenuti. Ovršni ako imate obračune plaća, a parnični ako nemate obračune plaća.

 

Što ako nisam u mogućnosti pojaviti se na sudu? Kao što sam naveo, sud kojem je prijavljen poslodavac se ne nalazi u gradu u kojem živim i u kojem sam radio. Hoću li morat plaćati put i smještaj tamo samo zbog svjedočenja na sudu? :svejk: Što ako se ne pojavim?

 

Kako se pokreće ovršni postupak?

uređeno: od dobitpare
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovršni postupak se pokreće prijedlogom za ovrhu predanom sudu. Ako imate odvjetnika ne morate dolaziti na rasprave, osim eventualno ako Vas budu htjeli ispitati kao stranku.

 

Možete li mi molim vas objasniti "zdravoseljački" što ja točno trebam napraviti da dobijem svoj novac? Kako se pokreće prijedlog za ovrhu? Dođem na sud i na porti kažem, "dobar dan, želim pokrenuti prijedlog za ovrhu", ili kako?:D Nisam nikad imao posla sa sudovima, trebam li za to predavanje prijedloga ići kod odvjetnika, javnog bilježnika, nekog trećeg, trebam li ispunjavati formulare, plaćati takse, itd.?

 

Naravno da nisam angažirao nikakvog odvjetnika...nisam dobio svoju plaću pa sam prijavio poslodavca inspekciji, da li sad to znači da ću za kaznu morati putovati i plaćati smještaj da bih sudjelovao na tim raspravama protiv poslodavca i hoću li biti pravno gonjen ako se ne odazovem (prije svega zato jer nemam novca za takve avanture, ali i zato jer me ne zanima prekršajni proces protiv njega, nego samo ovršni postupak, tj. moj novac). Trebam li sad još i plaćat odvjetnika s novcem kojeg nemam (između ostalog i zato jer nisam dobio plaću, zbog čega sam i podnio prijavu)?:tilt:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija