Jump to content

Isplata cijelog godišnjeg i korištenje u novoj firmi


L

Preporučene objave

Dragi forumaši,

 

molim vas mišljenje o pravu na godišnji odmor kod prelaska drugom poslodavcu. Ovo pitanje nisam našla definirano u ZORu, kao ni na forumima.

 

Sklopila sam sporazumni raskid ugovora sa sadašnjim poslodavcem, uz prestanak radnog odnosa 15.7.2012. Radim ovdje već nekoliko godina i stekla sam pravo na puni godišnji odmor za 2012. g.

Poslodavac će mi isplatiti naknadu za cijeli godišnji, budući da ga uopće neću koristiti (navedeno i u sporazumnom).

Neću imati prekid radnog staža, počinjem raditi kod novog poslodavca 16.7.2012.

 

Ako mi stari poslodavac isplati godišnji za cijelu 2012. g., odnosno za ukupan broj dana na koji sam kod njega stekla pravo, imam li kod novog poslodavca pravo na godišnji?

Ako da, to je onda kao da za ostatak 2012. g. dobivam duplo - u novcu od starog i u danima od novog poslodavca.

Je li to moguće?

 

Znam da nema više prijenosa dana novom poslodavcu. No moram li njemu donijeti neku potvrdu starog poslodavca o tome na koji način je iskorišteno pravo na godišnji kod starog poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija