Jump to content

Raskid ugovora o radu


radno_pravo

Preporučene objave

Poštovani,

Na koji je način moguće raskinuti ugovor s jednom državnom firmom kako bi započeli raditi u drugoj, a s tim da imate klauzulu da u postojećoj firmi u kojoj raditi prema ugovoru morate provesti 3 godine na radu (a ja sam proveo dvije)...

 

Tražio sam sporazumni raskid ugovora, te mi isti traže da nadoknadim troškove svog usavršavanja... I pri tome mi ne daju radnu knjizicu, i ako dam svojevoljni otkaz, utiče li to na moje novo zaposlenje jer sam već ptopisao ugovor koji na snagu stupa od 09.07.?

 

Puno hvala svima,

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

P.S. Nude mi da podnesem zahtjev za jednostrani raskid ugovora i da potpisem izjavu da cu nadoknaditi troskove, u protivnom mi nece dati knjizicu i papire potrebne kako bi zasnovao novi radni odnos, te ce me tuziti... Kakva su mi prava? Da li je moguće da jednostrano raskinem ugovor i da probam da se borim na sudu, nece li mi to uticati na novo zaposlenje? Te da li je moguće da sud od ukupne cifre usavrsavanja koje su mi platili uracuna i vrijeme provedeno na radu, te omoguci neko obrocno placanje jer je rijec o nekih cirka 50 000 kn koliko potrazuju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija