Jump to content

Unuka odrasla sa bakom i djedom ima li prava na nužni dio?


Luna_lunita

Preporučene objave

Već punih 27 godina živim na istoj adresi a na toj adresi sam živjela sa svojim pokojnim djedom i sada pokojnom bakom. Oni su bili moji skrbnici jer su roditelji u inozemstvu 30 god. Znaći baka i djeda su roditelji od moje mame.

Ugl. moj ujo(njihov sin ) dugo vremena ne živi više ovdje, i tek zadnjih 7 godina je počeo dolaziti, a moja mama svake prijestupne godine, i još rijeđe. Moja baka je moja mama meni. Ona je prije smrti meni rekla kako želi da jedan dio zemlje prepiše na mene, i da imam svoju sobu u toj kući, da je to moje, ali to nigdje nije zapisano jer je od teške bolesti brzo umrla.

 

Zanima me da ne pišem u detalje, imam li ja zakonskog prava tražiti taj nužni dio, što se mene tiće ja bi tražila samo tu zemlju i sobu, ali koja prava imam uopće?

Žalosno je da na to moram dolaziti jer sa svojom mamom nisam u odnosima, i ne želim živjeti na tuđem posjedu kada sam ja tu živjela duže od ujka i mame a sada sam ostala bez ičega....

 

može li tko pomoći, i kako da se ja pozovem na tu raspravu koja će biti za 1 tjd, kad su ujo i mama već dobili poziv..?

 

puno hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija