Jump to content

Problemi sa susjedom


KoraVoda

Preporučene objave

Imam nekoliko pitanja u vezi svog susjeda.

Već desetljećima se sporimo oko dvorišta s njima, a stvar je ovakva:

Naše kuće su u nizu, i moja kuća je zadnja u nizu i stoga je naše dvorište malo šire od njihovog (oni su obje strane okruženi kućama).

I oni su nas tužili da oni zaslužuju naš dio dvorišta.

I nakon dugo godina su, ne znam kojom logikom, uspjeli to dobiti i sad prolaze kroz naše dvorište.

Ali nije to sad toliko bitno.

 

Ono što mene mući jest da su oni prije godinu dana, kad su taj spor dobili, srušili ogradu između naših dvorišta i krenuli gradit kućicu (s upitnim papirima) i kućica je danas izgrađena, ali nakon godinu dana on još uvijek nije podigao ogradu koja je prije stajala tu.

Isto tako njihovi radnici su strgali naša ulazna vrata u dvorište i naravno ni to nije nakon godinu dana popravljeno.

Zbog toga se naša ulazna vrata ne mogu zaključati i kad je vjetar otvaraju se i lupaju.

I mi smo to puštali, nama nije toliko to smetalo, jer je on rekao da će to popraviti.

Isto tako on naš dio dvorišta stalno koristi za roštiljanje i bacanje prljave vode.

 

I što se danas dogodilo - kad sam došla s posla, dočekala su me zavarena vrata od dvorišta. Naime susjed je limar i on je nama zavario vrata tako da ja nisam mogla ući u svoju kuću nego preko ograde.

 

I što bih ja sad mogla napraviti?

Njih naravno nema doma, ne mogu ga ni pitati zašto je to napravio.

Meni su u glavi osvetničke ideje, ali to se tako ne radi.

 

Kako bi se stvar mogla lako i brzo riješiti bez novih 20 godina povlačenja po sudovima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,pretpostavka da se predna tuzba odnosila na utvrdjenje prava sluznosti,koju je susjed dobio.Medjutim ako su vasi navodi u objavi tacni,nepreostaje i vama da se stitite tuzbom(nazalost)za smetanje posjeda koja je vezana prekluzivnim rokovima,a postavljeni tuzb zahtjev bi bio usmjeren da sud utvrdi da je nastao cin smetanja,nadalje da se susjed obveze na uspostavljanje zadnjeg mirnog stanja posjeda kao i da prestane sa daljnim smetanjem.Naravno uvijek posoji mogucnost i za pravom vlasnickom tuzbom(actia negatoria)tuzba za uznemiravanje vlasnistva,koja nezastarijeva.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija