Jump to content

Jednokratna pomoć za BO u drzavnoj sluzbi


gringo747

Preporučene objave

Pozdrav,molim vas ako tko zna da mi kaze o jednokratnoj pomoci za 100% bolovanje duze od 30 radnih dana u drzavnim sluzbama.Naime,od prosle godine 8mj. sam na bolovanju jer sam imao ozljedu na radu koja mi je i priznata ali u 1mj ove godine te sam odmah podnio zahtjev krajem 1mj 2012g za jednokratnu pomoc za 2011 godinu.Zahtjev je osnovan i isplacena mi je jednokratna pomoc u visini od 1,5(jedne i pol) proracunske osnovice.Sada me zanima dal ja imam pravo na jednokratnu pomoc za 2012 godinu jer sam u tekucoj godini na bolovanje duzem od 30 radnih dana.Ili imam samo pravo primiti jednu jednokratnu pomoc za ovo ozljedu na radu.Hvala!!!:moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da je to stvar pravilnika ili prakse ako ima već prije takovih slučajeva.ja sam jedna od nesretnica koja sam čak tužila poslodavca za neisplaćenu pomoć iako je do tada svima pa ćak i sve moguće druge vrste pomoći isplaćene drugim djelatnicima.sud je prihvatio argumenat njihovog odvjetnika da je to slobodna procjena poslodavca ,ako pravo ne stoji striktno u pravilniku firme.moj savjet je da se obratite upravnom odjelu za socijalnu skrb u gradu u kojem živite i imate pravo na jednokratnu godišnju pomoć u visini od nekoliko tisuća kuna i ako vam je egzistencija ugrozena čak i na plaćanje dijela režija,lijekova.

uređeno: od rubens
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nema tu stvari prakse,ovdje se radi o morhu i kao takav tu moze biti samo zakon,e pa mene zanima dal je netko slucajno imao ozljedu na radu a da je trajalo bolovanje kroz dvije tekuce godine te da je dobio jednokratnu pomoc.Znaci ne bolovanje duze od 90 dana koje ide na AO vec bolovanje ozljeda na radu preko 30 radnih dana na BO.Čudno mi je da netko tko je na bolovanju AO duzem od 90 dana i kroz dvije tekuce godine ima pravo na dvije jednokratne pomoci(za svaku godinu jedno ako je na bolovanju duzem od 90 radnih dana a tako moze i par godina) a onaj tko je imao ozljedu na radu i 100% bolovanje ima pravo samo na jednu jednokratnu pomoc pa makar bolovanje trajalo kroz 2-3 tekuce godine!!!Nema smisla,kakav je to zakon!!???Ajde ljudi da vas cujem kako baratate s zakonima :ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija