Jump to content

problem sa obveznim i dopunskim zdravstvenim osiguranjem


trozubac

Preporučene objave

poštovanje.,

 

Supruga je umirovljenik,a ja sam nosioc OPG-a već više od 30 godina., kada je izašlo dopunsko zdravstveno osiguranje prije par godina,supruga je mene i našu djecu(koja su bili školarci),bez ikakvog problema prijavila na sebe tj.za oslobođenje od doplate,(imamo obvezno zdravstveno osiguranje po njoj) po kojoj sam imao pravo uza sve priložene dokumentacije (tj.i iz porezne uprave o visini dohotka).,priznali su mi to pravo da kao suprug mogu biti osiguran preko nje,te redovito svaku godinu redovno automatski produljivano od strane HZZO-a! Sada je nastala velika zbrka zbog toga jer je moja kćerka tražila oslobođenje od plaćanja dop.osiguranje.,uz potvrde sa porezne uprave još kao uvjet da priloži moju potvrdu sa mirovinskog osiguranja!.sada sam u dilemi jer ako to priložim da mi hzzo-neće obračunati neke dugove za zdravstveno osiguranje.,jer sam nosioc OPG-a i plaćam mirovinsko za sebe!...Do ovoga trenutka HZZO nikada nije tražio podatke sa mirovinskog osiguranja,niti mi priječio da budem na zdravstu svoje žene! Ona me sad ne može odjaviti sa sebe jer mora donijeti tu potvrdu,tako da ni ona više nema dopunsko osiguranje kao ni ja normalno,a ima pravo zbog malih prihoda!.. problem je ta moja potvrda sa mirovinskog.. kako to riješiti??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija