Jump to content

molim savjet


shure

Preporučene objave

Proucila sam brdo postova i nasla puno zanimljivih odgovora i saznanja, ali i dalje imam potrebu postaviti konkretno pitanje koje me muci i nadam se da mi mozete pomoci.

Moj problem je trzajna ozljeda vratne kralješnice do koje je doslo prije 14 dana, a moji se problemi samo gomilaju umjesto da prolaze kako sam se nadala.

Dakle, bila sam suvozac u automobilu kojeg je moj sin vozio magistralom kod Senja, padala je kisica i bilo je radova na cesti pa se nije ni moglo brzo voziti, a i ogranicenje je bilo 50km. Usavsi u jedan od zavoja ugledali smo prometnu nezgodu kombija i osobnog automobila, auto ispred nas je zakocio, mi takodjer, ali smo ga ipak malo udarili . Kako nije bilo vece stete (nas desni far i ogrebotina na odbojniku drugog automobila) izmjenili smo police osiguranja (drugi auto je sluzbeno vozilo firme) i nastavili put. Apsurdno je to sto su vozila koja su se sudarila ispred nas u trenutku nestala (valjda su se dogovorili oko stete i nisu zvali policiju) Cinilo se da je sve proslo relativno dobro, bez vece stete i ozljeda, ali nakon par sati, te noci, probudila me strahovita glavobolja i bolovi u vratu i desnoj ruci. Kako se tijekom noci moje stanje pogorsalo ujutro sam otisla kod lijecnika koji je dijagnosticirao trzajnu povredu vratne kraljesnice, kirurg me poslao neurologu, fizijatru itd. Uglavnom, vec 14 dana sam u ovratniku, konstatirana je ogranicena pokretljivost kraljesaka od C2 do C5 itd....terapija ovratnik, mirovanje, a zatim EMNG, neurokirurg pa fizikalna terapija.

Moj lijecnik kaze da bih trebala uputiti odstetni zahtjev Jadranskom osiguranju kod kojeg je moj sin osigurao vozilo i putnike, ali mene prvenstveno zanima da li cu ja na taj nacin nastetiti svom djetetu, odnosno da li ce ga netko teretiti za to (osim sto ce izgubiti bonus na osiguranju) i na koji nacin da to sve napravim. Da li je za odstetni zahtjev potreban i nekakav policijski zapisnik? Mi uopce nismo kontaktirali policiju s obzirom da je steta na vozilima mala i nastavili smo put kuci (do Pule) jer ni moja povreda nije izgledala ozbiljna.

Molim vas savjet, nikad nisam bila u slicnoj situaciji i ne znam da li smo nesto propustili uciniti. Nismo kontaktirali ni Jadransko osig. jer moj sin kaze da ce oni nas zvati kad dobiju podatke od osiguravajuce kuce drugog vozila. Da li je to tocno ili smo i mi morali sve to negdje prijaviti (policija? Jadransko osig.? )

:-o Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bilo vece stete (nas desni far i ogrebotina na odbojniku drugog automobila)

 

fascinantno, smijesno mala ostecenja vozila, uz to vi se nalazite u vozilu koje nalijece i za cije putnike nije karakteristicna trzajna ozljeda, ali eto do sutra naglo oboljevate i obilazite 15 vrsta lijecnika, medjutim uopce niste zabriuti oko vlastitog zdravlja, ali i te kako jeste oko mogucnosti i tehnikalija naplate stete od osiguravajuceg drustva.

 

bas nemate srece, sto da vam kazem... pretpostavljam takodjer da nemate niti objektivnog nalaza na kojem bi se vidjele bilo kakve promjene i da su sve dijagnoze koje imate temeljene iskljucivo na vasem subjektivnom zapazanju?

 

necu vas savjetovati jer mi je vec dodijalo da placam (pre)skupe police osiguranja kako bi se raznim simulantima isplacivale trzajne ozljede, no vidim da cete imati seriju problema i vrlo upitni ishod postupka pred sudom (koji vam je 100% siguran, s ovim sto ste opisali nema ni govora o mirnom namirenju) pa uz malo srece vasa tzv. trzajna nece biti razlog povecanja cijene moje police iduce godine.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno nema potrebe za tolikim cinizmom, pogotovo sto ste apsolutno pogresno procijenili situaciju i moje pitanje.

Niti me zanima materijalna korist niti imam ikakvih iskustava u prevarama sa kojima vidim da se cesto susrecete i u njima uzivate.

Misljenje lijecnika je da treba prijaviti ozljedu, a mene samo zanima da li bi moj sin zbog toga mogao imati problema jer mu je vec dovoljan stres sto me "svojom krivnjom" gleda u ovratniku i obavlja kucanske poslove umjesto mene.

I najbitnije mi niste rekli - da li je u redu sto je samo dao svoje podatke i ceka da ga netko obavijesti ili i on mora nesto poduzeti - prijaviti osiguranju, policiji ili sto vec.....

A korist o kojoj govorite rado bih prepustila vama i slicnima koji od toga zivite, ali pod uvjetom da i sve popratne pojave pa i ovaj ovratnik preuzmete zajedno sa odstetom.....

I da ne bih samo trazila savjete, jedan cu i ja vama dati - Ne zurite sa zaključcima dok ne znate sve relevantne cinjenice.......Ili ste vi mozda fenomen kojem su sva cula i refleksi ukljuceni dok spava....blago vama ako je tako.....ja sam, nazalost spavala......da nisam sve bi bilo drugacije ili ne bi bilo nista od svega jer bi moje dijete bilo opreznije i drzalo rastojanje koje sigurno nije bilo dovoljno kad mu se dogodilo to sto jest......

U svakom slucaju, moram vas pohvaliti - nitko mi jos nije tako brzo i promptno odgovorio kao vi pa makar to bilo i cinicno.....hvala anyway! :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Misljenje lijecnika je da treba prijaviti ozljedu

 

ma koga vi budalom pravite? lijecnici lijece, a ne "misle" o prijavljivanju ozljeda osiguravajucim drustvima. dodatno, svaku ozljedu iz pn koju su objektivno konstatirali (dakle nesto opipljivo, a ne samo vase prenemaganje) lijecnici po sili zakona sami prijavljuju ali naravno to ne cine "osiguranju" vec policiji.

 

I najbitnije mi niste rekli

 

niste shvatili? ja vam ne zelim reci niti pomagati. angazirajte si odvjetnika i platite si ga.

 

Ne zurite sa zaključcima dok ne znate sve relevantne cinjenice

 

znam ih, a vama ce ih objasniti najvjerojatnije dva vjestaka razlicitih struka. stoga, ova prenemaganja sacuvajte za suca. a ovratnik si nabavite onaj na kopcanje pa si ga doma, kad vas nitko ne vidi, skinite, lakse cete podnjeti taj cirkus koji izvodite.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost, gospodin (ili gospodja) cinik je (su) u pravu gledano s pravne strane. PN niste (Vas sin) prijavili policiji, niti ste ju zvali, kao niti prijavili da ima ozlijedjenih. Ni tada, niti naknadno, slijedeceg jutra.

 

Tesko cete dokazati da je tjelesno ostecenje (ne ulazim u cinikove komentare) nastalo upravo tom prom. nezgodom jer to nigdje (osim kod osig. kuce) nije prijavljeno. Naime, svaki odvjetnik ce Vam suprotstaviti cinjenicu da se to moglo dogoditi i nakon prometne nezgode te da osiguranje nije duzno po tome postupati.

 

Upitno je da li je na obaveznom Europskom izvjescu o nezgodi navedeno da ima ozlijedjenih i kada je to napravljeno. Da li je na tom izvjescu Vas sin upisao da ima ozlijedjenih ?

 

Konzultirajte se s odvjetnikom. Platit cete savjet i misljenje. Ako pokrenete postupak moze Vam se dogoditi da cete morati platiti mnogo vise ako izgubite parnicu.

 

Drugo, ako je Vas sin bio pod utjecajem alkohola (sto nije evidentirano jer nije zvao policiju), tada biste samo njemu zakomplicirali zivot.

 

Trece (u stvari prvo), imate lijecnicku dokumentaciju. S njom otidjite odvjetniku. Platite misljenje i savjet. Vjerojatno cete cuti sve ovo isto od njega, mozda i ne. Ali sami nikako nemojte nista poduzimati bez odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru. Sto se tice pokretanja bilo kakvog postupka, niti sam sposobna trenutno niti posebno zainteresirana. Mene je samo mucilo da li je moj sin u kakvom prekrsaju sto samo ceka da mu se netko iz osiguranja javi, a on sam nista nije poduzeo osim sto je gospodji iz drugog automobila dao svoje podatke, odnosno zajedno sa njom popunio obrazac. On je mlad i neiskusan, a ja uopce nisam vozac i oboje smo se prvi put susreli sa takvom situacijom.

Sto se tice lijecnika koji mi je spomenuo mogucnost trazenja odstete, radi se samo o prijateljskom razgovoru s pacijentom, a ne o nagovaranju na bilo kakve makinacije.

U svakom slucaju, zahvaljujem na odgovoru, a gospodina ili gospodju cinika iskreno zalim jer mora da je tesko zivjeti sa toliko gorcine u sebi. Nije zivot tako crn niti ljudi tako grozni kako on (ona) to vidi.

:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene je samo mucilo da li je moj sin u kakvom prekrsaju sto samo ceka da mu se netko iz osiguranja javi

 

ne, vas je zanimalo hocete li nastetiti svom sinu kada podnesete odstetni zahtjev, a sto ste jasno i glasno napisali u svom prvom postu.

 

buduci da sada govorite drugacije, vi ste, sasvim sukladno mom prvom zakljucku, najobicnija glumica.

 

takodjer, pozdravite lijecnika i porucite mu da je njegovo da lijeci ljude, a ne da "prijateljski" inicira odstetne zahtjeve.

 

nego, je li on vama, kad vas vec "prijateljski" pravno savjetuje, mozda i "prijateljski" pise nalaze i dijagnoze?

 

to je bolnica u puli, neurolog? naime i ja bih upoznao tog lijecnika da me malo pravno savjetuje po pitanju ostvarivanja odstetnih zahtjeva, kad mi vec pise dijagnoze...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost, gospodin (ili gospodja) cinik je (su) u pravu gledano s pravne strane

 

cinik, jednina, muski rod.

 

i da, naravno da sam u pravu, ovo ce biti krajnje zanimljiv slucaj, nema policijskog zapisnika, nema ni prekrsajne ni kaznene prijave, jedina steta je razbijeni far, nikome u oba vozila nije apsolutno nista izuzev g-dji koja u potpunom nesrazmeru sa materijalnom stetom tvrdi da je prakticki invalid, a sve to potkrijepljuje nalazima, ali nalazima bez ikakvog objektivnog temelja poput ct/mr verifikacije, vec iskljucivo nabrajanjem doslovno prepisanih simptoma iz medicinskog udzbenika.

 

vjestacenje kako uopce mogucnosti da ta ozljeda nastane pri takvoj nezgodi i daljnje vjestacenje same gospodje i njene dokumentacije ce svakako biti zanimljivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi gospodine,

 

Vi JESTE APSOLUTNO u pravu i osobno se slazem s Vama jer je sin od gospodje napravio toliko propusta (ako je istina da je gospodja zaista ostala povrijedjena) da je zasluzio u najmanju ruku, prekrsajnu kaznu. Da ne govorimo o tome, ako je on naletio na drugo vozilo, da je trebao dobiti 2 kaznena boda, 500 kn kazne, itd.

 

Pratim Vas vec duze vrijeme na postovima i odgovore koje dajete.

 

Vjerujem da ste u srcu zaista dobar covjek, ali rijeci koje pisete mogu zaista ljude izuzetno povrijediti.

 

S obzirom na cinjenicu odakle saljete postove ( locirao sam vas sa +/- 6 m), te prema vezi sa koje pristupate, zaista mi nije jasno, zasto toliko gorcine proizlazi iz Vas. Mozda neka osobna tragedija ili ljudi koji zive oko Vas ?

 

Sve sto mislite zaista mozete napisati strogo pravno formulirano, ali zaista nije potreban cinizam.

 

Znam da ima ljudi koji zloupotrebljavaju Legalis u svakojake svrhe. Ali ima i zaista onih kojima je potrebna pomoc. I zato smo tu.

 

Zao mi je sto necu procitati Vas odgovor, jer kako sam ja nasao Vas, tako mozete i Vi mene.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da je trebao dobiti 2 kaznena boda, 500 kn kazne

 

to bi bilo po starom zospcu medjutim to nema veze, predmet rasprave nije prekrsajna odgovornost uzrocnika pn.

 

Pratim Vas vec duze vrijeme na postovima i odgovore koje dajete

 

svjestan sam da postoji odredjeni krug "obozavatelja", medjutim toj cinjenici ne pridajem osobitu pozornost.

 

S obzirom na cinjenicu odakle saljete postove ( locirao sam vas sa +/- 6 m),

 

molim te nemoj biti smijesan, ne samo da ne razumijem cemu bi imao posluziti ovaj dio tvog posta nego posjedujem solidno informaticko znanje, a i upoznat sam sa beskompromisnom politikom ovog portala po pitanju anonimnosti vlastitih korisnika, pa mi je kao takvom kristalno jasno da ne govoris istinu.

 

Znam da ima ljudi koji zloupotrebljavaju Legalis u svakojake svrhe. Ali ima i zaista onih kojima je potrebna pomoc.

 

potpuno si u pravu. upravo zbog toga na temelju vlastitog znanja, iskustva i svjetonazora radim selekciju izmedju dvije oznacene grupe pa sukladno toj selekciji odgovaram na nacin koji u konkretnom slucaju smatram odgovarajucim.

 

legalisov forum nije pravilima odredjen kao iskljucivo mjesto za dobijanje pravnih savjeta i pomoci, ovdje svatko, u skladu sa slobodom izrazavanja, iznosi i vlastito misljenje i stavove na nacin za koji smatra da ce biti najucinkovitiji, a u granicama forumskih pravila.

 

Zao mi je sto necu procitati Vas odgovor, jer kako sam ja nasao Vas, tako mozete i Vi mene.

 

naravno da ovo nije istina i naravno da ces procitati moj odgovor pa te ujedno molim da mi pojasnis sto si zelio reci ovom zadnjom recenicom? naime, sve i kada bih te "nasao", sto bih trebao uciniti kada te "nadjem" i zasto? cemu uopce ova paranoidna nota u tvojim objavama, zasto me se bojis? nemas nikakvog razloga za takvo nesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vec sam smatrala zavrsenom pricom "chat" sa osobom poput Vas, ali ne mogu ne reagirati kad me netko naziva invalidom temeljem svoje slobodne procjene. Nemam namjeru hraniti Vas izopaceni ego ovakvim beskorisnim dopisivanjem, jedino cu Vas izvijestiti da nije ovaj forum potpuno beskoristan (kakvim ga Vi zelite napraviti) jer sam pomocu njega dobila ponudu odvjetnika koji razmislja drugacije nego Vi i spreman je zastupati me bez naknade, odnosno za 20% odstete za koju uopce ne sumnja da cu dobiti. Toliko o tome, a najmanje sto mogu ocekivati od osiguravajuce kuce kojoj svake godine placam osiguranje za sve putnike u vozilu, ne samo za auto i vozaca, jest da posteno plati odstetu kad se ovako nesto dogodi.

U svakom slucaju, hvala forumu! Ipak sam nasla pomoc koju sam trebala. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedino cu Vas izvijestiti da nije ovaj forum potpuno beskoristan (kakvim ga Vi zelite napraviti) jer sam pomocu njega dobila ponudu odvjetnika

 

a koji je tim cinom postupio suprotno kodeksu odvjetnicke etike.

 

zahvaljujem vam sto niste dovoljno pametni da, kada se vec bavite sumnjivim stvarima, barem drzite jezik za zubima nego potvrdjujete moje sumnje i navode kako kod nas u ovakvim poslovima sudjeluju sumnjive osobe, pa tako npr u vasem slucaju imamo i vozaca koji ne prijavljuje prometnu sa ozljedjenom osobom i lijecnika koji pise dijagnoze, ali usput i daje "pravne" savjete i odvjetnika koji nudi svoje usluge...

 

nedostaje jos uskok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slucaju, hvala forumu

 

i nemojte biti do te mjere bezobrazni pa jos "zahvaljivati" forumu koji cini sve sto moze kako bi sprijecio vlastitu zloupotrebu od strane pohlepnih odvjetnika koji ne postuju niti vlastita pravila.

 

da ste iole posteni, a uvjerili smo se da niste, istoga biste prijavili odvjetnickoj komori.

 

i, vidim, nesto ste prizdravili? u prethodnom postu pisete kako vas novac uopce ne zanima i kako tako jadni "nemate snage" za odstete dok ovaj cijeli posvecujete iskljucivo novcu i slavodobitno objavljujete kao cete ga dobiti uz pomoc odvjetnika sumnjivog morala?

 

drago mi je da vam je bolje i da su vas pocele zanimati konkretne stvari, ljubav je ljubav, pa makar i ona prema novcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija