Jump to content

Porez na nekretninu kod razvoda


imota05

Preporučene objave

Poštovani,U braku sa bivšom suprugom sam kupio stan,koji je bio uknjižen na moje ime,pri čemu sam uredno platio 5% poreza.

Nakon nekih 10tak godina smo se rastali,njoj sam prepustio stan da živi u njemu,jer nigdje ne radi,a ja otišao u podstanarstvo.

Ona je pokrenula uknjižbu djela stana na sebe,prije pokretanja brakorazvodne parnice,kao bračnu stečevinu,čemu se nisam nit protivio.

Sada je stan uknjižen na nas dvoje.Svatko ima 1/2.

Ona je sada odlučila da bi iselila iz tog stana,jer je njoj prevelik(cca 90m),te da joj kupim manji,oko 45m.

Oko sveg smo se dogovorili,a mene zanima dal trebam ponovo platiti porez na tu polovicu stana koji je več jednom bio na meni,i na koji sam več jednom platio porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas pomoć.Udata sam i nemam djece.Darovnim ugovorom majka mi je darovala stan koji je ona otkupila(otac je bio tada živ).Uredno smo ovjerile darovni ugovor kod javnog bilježnika i ja sam se upisala u zemljišne knjige i posjedujem vlasnički list koji glasi na mene.U međuvremenu mi je otac umro.Zanima me kakva prava ima moj suprug glede toga stana? Da li u slučaju rastave ima neka prava na taj stan?Kakva prava on ima ako ja umrem prije njega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

noomi.

darovani stan je osobna imovina .

stanom možete slobodno raspolagati (bez odobrenja supruga)

imovina kupljena novcem od prodaje osobne imovine je takođe osobna imovina (ali treba sačuvati dokaze)

u slučaju rastave braka suprug nema pravo na dio stana .

suprug kao nasljednik ima pravo na stan ili dio stana ,kao i drugi sunasljednici.

 

imota05.

da . (za 1/2 stana od bivše koju u biti kupiješ)

i ona će platiti porez za manji stan.(ili onaj ko kupi manji stan)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija