Jump to content

Dugotrajno korištenje zemlje - pravo vlasništva?


DomPerignon

Preporučene objave

Koristim jednu zemlju koja graniči s mojom (vrt od cca 200m2) zadnjih 23 godine u smislu da na njoj sadim voće i povrće za vlastite potrebe i nitko se nikad nije pobunio u vezi toga a ja nisam ni tražio vlasnika niti ikakve informacije o zemlji..

 

Zemlju sam ispočetka čistio od trave i raznog raslinja kao prevenciju u slučaju zmija i požara jer je povezana s mojom zemljom a nitko drugi nije brinuo o tome. S vremenom sam kad već obrađujem počeo i saditi, i tako već 23god. ( ne računam vrijeme samog čiščenja )

 

Nedavno sam odlučio pogledati tko je vlasnik koji nikad nije bio na toj zemlji. Ta je osoba na zemljišniku upisana 1910. godine i pretpostavljam da je do sada i pokojna.

 

Imam li ja sad ikakvih prava glede vlasništva te zemlje i što bi trebao učiniti da ostvarim to pravo?

U obzir dolazi i kupovina kao prvo rješenje ali neznam kako nači osobu tj njene nasljednike s obzirom da u dokumentu piše samo npr. Ivo Ivić pok. Ive!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija