Jump to content

iznos plaće na bolovanju uz profesionalno oboljenje


loko.zup

Preporučene objave

Pozdrav svim forumašima i molio bih dali je netko upućen u problem kojeg ću pokušati objasniti.Volio bih da mi Matovilka odgovori ako zna.

Naime na bolovanju sam sad već 6 mj. i u postupku sam priznavanja profesionalne bolesti pa me zanima dali je HZZO duzan da mi isplati 100% osnovice od prvog dana bolovanja iako će mi profesionalna bolest biti priznata nakon otprilike 7 mj. na bolovanju.

Ili tek od datuma kada mi se potvrdi profesionalna bolest.

Unaprijed hvala i sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ažurirano

 

Od dana priznavanja tog prava obračunava se naknada, no nije jasno kako već sad znaš izrjeku tog rješenja?

 

 

Pa otprilike 99% znam da će mi priznati profesionalno oboljenje ali mi nije jasno kad u zakonu stoji da ako je u pitanju povreda na radu ili profesionalna bolest da osiguranik ide nateret HZZO-a od prvog dana bolovanja.

Dakle ako je u pitanju ozljeda na radu,to se zna od prvog dana ,a ako je u pitanju nastala bolest za koju se mora tek utvrditi dali je profesionalna,taj zakon se znači neće primjeniti za vrijeme trajanja bolovanja koje je prošlo dok je trajao postupak utvrđivanja i priznavanja prof. bol.

 

Hvala i pozdrav!

uređeno: od rubens
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija