Jump to content

kuća s urbanističkim uvjetima građenja koja nije upisana u z.k.


bilingvalna

Preporučene objave

Moja kuća u okolici Zadra nije upisana u z.k. Ima urbanističke uvjete građenja iz 1976 g.

U izvatku iz zemljišne knjige piše da je zemljište na kojem je kuća izgrađena u društvenom vlasništvu s pravom korištenja za izgradnju obiteljske stambene zgrade u korist mog pok. oca, od kojeg sam kuću naslijedila.

Što sve trebam učiniti kako bih upisala kuću u z.k. i izbrisala društveno vlasništvo?

Hvala. Dosta mi je hitan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijedlog za upis uknjižbu prava vlasništva u ZK postupku temeljem čl. 360.-365. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ,imate obrazac uknjižari.Napisati i OIB, svakako.!

 

Hvala.

Jel se ovaj obrazac odnosi samo na uknjižbu zemljišta ili se odnosi i na upis kuće?

Susjed sa istom situacijom mi je rekao da moram pozvati geodeta i kada on obavi što treba obaviti (nisam baš shvatila) , onda moram otići s tim i sa prijavnim listom(?) upisati kuću u z.k.

Molim pojašnjenje. Hvala.

 

Ineče, otac je legalnim putem došao do zemljišta .Općina mu je dala to građevinsko zemljište neposrednom pogodbom uz naknadu radi izgradnje obiteljske kuće. Upravo takva formulacija stoji u rješenju. Naime, onda se društveno zemljište nije moglo prodavati.

Hvala .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odnosi se na zemljište radi se o pretvorbi prava korištenja u pravo vlasništva,( vlasnik zemljišta je i vlasnik objekta na zemljištu) što se tiče kuće lako je moguće da je taj dokument iz 76 građevinska dozvola tada se to,mislim zvalo odobrenje za gradnju a nadalje je bitno je li objekt u gabaritima-dimenzijama te dozvole, a za ovaj dokument iz 1976 je bitan naziv i uvod prije naziva na koji se pravni osnov poziva,a za ovo razdoblje izgradnje je dovoljna građevinska dozvola za legalnost objekta,pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija