Jump to content

Rad na crno, neisplata dogovorene plaće i zavaravanje građana


La_Linea

Preporučene objave

Radila sam prije mjesec dana za jedno neprijavljeno "poduzeće" otprilike mjesec dana. Dogovorila se satnica i dogovorilo se kad će mi biti isplaćeno. Kad je došao dan isplate, "poslodavac" mi je rekao kako me neće platiti.

 

Radi se o neprijavljenom poslu, koji nije nigdje prijavljen kao posao, radnici se zapošljavaju na crno, isplata je u gotovini , ne prijavljuje se porez, niti su igdje prijavljeni, a prihodi se mjere u desecima tisuća kuna mjesečno, i sve se radi iz kućnog doma.

 

Prije nekog vremena sam shvatila kako ono što nudim ljudima je zapravo besplatna usluga, koja se naplaćuje ljudima, a on mi je rekao i govori drugim ljudima kako se ta usluga može jedino preko njih ostvariti.

 

Koje pravne mjere mogu sve poduzeti i jel mogu kako ja biti kažnjena, pošto nisam znala dok sam radila ?

 

Jel me veže kakva ugovorna tajna, mogu li ja nazvati sve te ljude i reći im kako je usluga bila besplatna i mogli su je sami aktivirati, i kako ih je moj kolega prevario govoreći im kako samo on to može ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što je to kad je nešto neprijavljeno poduzeće?

Što se radi iz kućnog doma?

Kakva se to usluga koja je besplatna i na koji način naplaćuje ljudima?

Kakva ugovorna tajna u neprijavljenom poduzeću u kojem ste radila?

 

s040.gif s040.gif s040.gif s040.gif

 

Nema ništa prijavljeno, ljudi rade iz osobnog stana , nigdje se ništa ne vodi, izdaju se neke potvrde o plaćanju ljudima koji su prihvatili uslugu. I to je to. Nema nikakvih knjiga o poslovanju, osim tablice sa ugovorenim poduzećima, koja služi kao osobna evidencija voditelju posla i to je sve. S tim da je vlasnik licence za uslugu Google maps u osnovi besplatna i može se sama aktivirati, dok se pojedincima i poduzećima govori kako se jedino može preko nas aktivirati ta usluga i ta usluga se naplaćuje.

Isto tako oglasi koje su neki druge stranice to radile besplatno, ti oglasi su preuzimani i prepravljani kao da ih je on radio i naplaćeni. On je nama govorio sve kako je sve što radi legalno i kako misli osnovati tvrtku kad skupi dovoljno novaca, i prijaviti nas sve u prvom mjesecu, plaćati doprinose i davati nam plaću , a kasnije kad mi nije dao novce, saznala sam kako još puno ljudi nije isplatio novce, i kako vara sve od onih kojima nudi uslugu, do onih koji rade za njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija