Jump to content

moguća privatna tužba,pomoć


gigy

Preporučene objave

Veliki pozdrav!

Molim vas pomoc jer sam bio na policijskom ispitivanju i terete me za remetenje javnog reda i mira,naime izasao sam van te veceri sa curom iz lokala i cuo kako vrijedja drugu curu te mu rekao da tako ne psuje curi da bi on krenuo na mene vrijedjao me i pokusao me udariti ali sam se izmaknuo te me kolega maknuo odatle i nisam nikoga pipnio ali je problem sto su mi to vidjele kolege i napale njega te je zadobio ozljede i bila je policija i hitna. Sada svi misle da sam ga ja udarao ali nisam bio tu dok je bila tuca vec sam bio odvucen od kolege i cure. Bio sam na razgovoru i dobit cu izgleda prijavu za remecenje javnog reda i mira ali neznam sto ce biti ako on povuce privatnu tuzbu i da li ja mogu nastradati ako ga nisam dirnuo te ako imam svjedoke da ga nisam udario i da li ce mi taj prekrsaj biti u uvijerenju o nekaznjavanju jer imam visu strucnu spremu i treba mi taj dokument za zaposlenje,MOLIM VAS POMOC.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na temelju cega vam se stavlja na teret remecenje JRM-a,malo mi je nelogicno da u takvoj guzvi nema svjedoka koji ce dati iskaz u vasu korist,da stvar bude jos nelogicnija rekli ste da su to vasi prijatelji,pa bi slijedom toga trebali znati identitet osoba koje su stvarno remetili JRM,ili se radi o prikrivanju.Ako osteceni ima konstatovane povrijede,naravno da moze u parnicnom postupku zahtijevati naknadu nematerijalne stete,a u takvom postupku ce jedan od dokaza biti i vasa prekrsajna odgovornost(mozda i kaznena ako su nastupile teze tjelesne povrijede).Prekrsaj se ne uvodi u uvjerenje o nekaznjavanju,vec samo kazneno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na temelju cega vam se stavlja na teret remecenje JRM-a,malo mi je nelogicno da u takvoj guzvi nema svjedoka koji ce dati iskaz u vasu korist,

 

Nista neuobicajeno.

 

Policijska praksa je da sve sudionike takvog dogadaja tereti za narusavanje JRM-a. Bez razlike, napadnute, napadace, svjedoke... sve koje zatekne na mjestu dogadaja i za koje ima indicije da su s dogadajem povezani. U prekrsajnom (kaznenom) postupku bi se stvari trebale iskristalizirati.

 

Policijska praksa je krajnje stupidna, ali takva je i tu se ne moze mnogo uciniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad sam bio na razgovoru rekao mi je policijski sluzbenik da nisam ja toliko kriv koliko taj decko koji me napao jer je usput napuhao 1,70 promila no ni to nije bitno samo mo je receno da cu najvjerojatnije dobiti kaznu za remecenje jrm- a i to je ti ali mi nije jasno kad povuce tzzbu privatnu sto navodno planira a njih se tuklo vani cca 20 tak i decko je zadobio nekakve ozljede dok za to vrijeme tuce ja sam buo udaljen i nikome nisam zadao udarac te za to imam hrpu svjedoka da nisam nikog udario vec sam naguravanje i moja obrana bez udaraca prema njemu. Pa uz sve te cinjenice da li mogu nastradati na szdu ako sam iskreno necin za to sve a policija jos uvijek radi zapisnik i traze tko mu je nacinio te tjelesne ozljede,hvala vam puno na odgovorima jer aam izgublhen sa svime time,pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad sam bio na razgovoru rekao mi je policijski sluzbenik da nisam ja toliko kriv koliko taj decko koji me napao jer je usput napuhao 1,70 promila no ni to nije bitno samo mo je receno da cu najvjerojatnije dobiti kaznu za remecenje jrm- a i to je ti ali mi nije jasno kad povuce tzzbu privatnu sto navodno planira a njih se tuklo vani cca 20 tak i decko je zadobio nekakve ozljede dok za to vrijeme tuce ja sam bio udaljen i nikome nisam zadao udarac te za to imam hrpu svjedoka da nisam nikog udario vec samo naguravanje i moja obrana bez udaraca prema njemu. Pa uz sve te cinjenice da li mogu nastradati na sudu ako sam iskreno nevin za to sve a policija jos uvijek radi zapisnik i traze tko mu je nacinio te tjelesne ozljede,hvala vam puno na odgovorima jer aam izgublhen sa svime time,pozdrav

 

Ažurirano

 

kad sam bio na razgovoru rekao mi je policijski sluzbenik da nisam ja toliko kriv koliko taj decko koji me napao jer je usput napuhao 1,70 promila no ni to nije bitno samo mo je receno da cu najvjerojatnije dobiti kaznu za remecenje jrm- a i to je ti ali mi nije jasno kad povuce tzzbu privatnu sto navodno planira a njih se tuklo vani cca 20 tak i decko je zadobio nekakve ozljede dok za to vrijeme tuce ja sam bio udaljen i nikome nisam zadao udarac te za to imam hrpu svjedoka da nisam nikog udario vec samo naguravanje i moja obrana bez udaraca prema njemu. Pa uz sve te cinjenice da li mogu nastradati na sudu ako sam iskreno nevin za to sve a policija jos uvijek radi zapisnik i traze tko mu je nacinio te tjelesne ozljede,hvala vam puno na odgovorima jer aam izgublhen sa svime time,pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija