Jump to content

Prijava poreza na dohodak i uzdržavani član obitelji


Maxich

Preporučene objave

Suprug je ostao bez posla tijekom 11. mj. 2012. godine i sada je na burzi. Zanima me od kojeg mjeseca ga mogu navesti pod uzdržavanog člana obitelji, 11. mj. ili 12. mj.? Zanima me i da li ga moram prijaviti na poreznu karticu?

 

Također, prošle sam godine bila na porodiljnom, a i suprug je bio na roditeljskom dopustu. Da li za taj dio godine možemo jedan za drugoga staviti veći koeficijent za uzdržavanog člana obitelji? Suprug je tijekom roditeljskog dopusta bio dijelom zaposlen, a ja tijekom rodiljnog i roditeljskog dopusta nisam.

 

Prošle sam godine radila u 5. i 6. mjesecu, a u 7. i 8. mj. sam bila na burzi. Tijekom 7. i 8. mj. suprug je bio na roditeljskom. Da li me može za ta 2 mjeseca prijaviti kao uzdržavanog člana obitelji?

Mogu li ja njega prijaviti kao uzdržavanog člana u 5. i 6. mj. te u 9. i 10 mj.dok je bio na roditeljskom dopustu (tada je još bio zaposlen i roditeljsku naknadu dobivao s HZZO- a) ?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija